Newswise — سل (TB) است که یکی از آزار دهنده ترین مشکلات سلامت عمومی. حدود 1.5 میلیون نفر از این بیماری عفونت ریه در سال 2018 و سازمان بهداشت جهانی (WHO) تخمین می زند که یک چهارم از جمعیت جهان — برخی از 2 میلیارد نفر عمدتا در کشورهای در حال توسعه — در حال آلوده با باکتری که باعث TB.

برای چندین دهه دانشمندان در حال مطالعه روی بیماری کشنده در موش و سایر حیوانات به توسعه درمان دارو و واکسن برای درمان و یا جلوگیری از عفونت. اما يافته ها در حیوانات مبتلا به سل لازم نیست همیشه به خوبی ترجمه به افراد مبتلا به این بیماری ترک دانشمندان گیج اختلاف.

در حال حاضر یک مطالعه جدید به رهبری دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس ارائه می دهد ژنتیکی نقشه راه جزئیات شباهت ها و تفاوت ها در پاسخ ایمنی بدن به سل در سراسر سه گونه موش macaques و انسان است. به گفته محققان این بینش ایمنی مسیرهای که فعال هستند در مدل های متنوع از عفونت سل را در خدمت به عنوان یک ابزار ارزشمند برای دانشمندان در حال مطالعه و کار برای ریشه کن کردن این بیماری است.

تحقیق و ظاهر Jan. 29 در مجله علوم پزشکی ترجمه همکاری بین دانشگاه; تگزاس تحقیقات پزشکی موسسه در سن آنتونیو و دانشگاه کیپ تاون در آفریقای جنوبی است.

“برای سال های بسیاری از دانشمندان نا امید شده توسط این واقعیت است که حیوانات مدل TB — به خصوص از نظر ژنتیکی یکسان موش که اغلب مورد مطالعه قرار گرفته — واقعا منعکس کننده آنچه ما می بینیم در افراد مبتلا به سل و عفونت” گفت: همکاری نویسنده ارشد Shabaana A. خضر, دکترا, استاد میکروب شناسی مولکولی در دانشگاه واشنگتن. “این مطالعه مهم است زیرا در حال حاضر ما نشان می دهد در جزئیات بزرگ که در آن این حیوانات مدل همپوشانی با انسان با سل و که در آن آنها نیست.”

بر خلاف بسیاری از قبلی ماوس مطالعات تحقیقات جدید درگیر متنوع ژنتیکی موش هایی که بیشتر از نزدیک میخواهم طیف گسترده ای از عفونت سل شدت در انسان: برخی از افراد آلوده نشان می دهد هیچ نشانه; دیگران نشان می دهد متوسط درجه از شدت و هنوز هم دیگران توسعه شدید التهاب ریه ها.

با همکاری نویسنده دیپاک Kaushal دکترا در تگزاس پزشکی موسسه تحقیقات محققان در مقایسه با ژنتیک و ایمنی بدن در پاسخ به عفونت سل در این متنوع موش با پاسخ سل آلوده macaques در Kaushal آزمایشگاه. و با همکاری نویسنده Thomas J. Scriba دکترا از دانشگاه کیپ تاون تیم تحقیقاتی تجزیه و تحلیل نمونه خون از نوجوانان در کیپ غربی آفریقای جنوبی که در حال ثبت نام در یک کارآزمایی بالینی بررسی عفونت سل. نمونه ها از مردم اجازه محققان به تجزیه و تحلیل و مقایسه داده ها از موش و macaques با طیف وسیعی از پاسخ به عفونت سل در افراد جوان است.

گذشته تحقیقات از این طولانی در حال اجرا کارآزمایی بالینی شناسایی یک گروه از 16 ژن که فعال سازی الگوهای پیش بینی شروع بیماری سل بیشتر از یک سال قبل از تشخیص. این ژن با نام یک انسان سل ژن امضا — تفاوت قابل توجهی در خود فعال سازی الگوهای بین افراد جوان که توسعه علائم سل و کسانی که نمی.

در macaques پستانداران نزدیک به انسان, دانشمندان از مدت فرض بر این است که عفونت سل شباهت چنین عفونت در افراد است.

“اطلاعات ما نشان می دهد که 100% از ژن قبلا شناخته شده به عنوان یک انسان سل ژن امضا همپوشانی در macaques و مردم” گفت: همکاری نویسنده ارشد Makedonka Mitreva, دکترا, استاد پزشکی و ژنتیک در دانشگاه و پژوهشگر در دانشگاه مکدانل ژنوم موسسه. “این مهم است که این اطلاعات قطعی نمایش آن درست باشد.”

وجود دارد همپوشانی قابل توجهی بین انسان و موش و همچنین به گفته محققان از جمله co-اولین نویسندگان مشتاق احمد دکترا استادیار میکروب شناسی مولکولی در خضر آزمایشگاه; Shyamala Thirunavukkarasu, دکترا, کارکنان دانشمند در خضر آزمایشگاه; و Bruce A. روزا دکترا استادیار پزشکی در Mitreva آزمایشگاه. اما آنها همچنین شناسایی ژنتیکی مسیر است که تفاوت بین موش و انسان ارائه تجزیه و تحلیل دقیق از مناطق که در آن سل در موش بعید است به نقطه به معنی بینش انسان عفونت سل.

“تا به حال ما در اين مطالعه مدل های ماوس به درک TB پیشرفت بیماری نمی دانستند که در آن ماوس بیماری ترجمه برای بیماری های انسان و جایی که آن را نمی کند” خضر گفت. “در حال حاضر ما نشان داده اند که بسیاری از مناطق انجام ترجمه وجود دارد جنبه های مهم عفونت سل که نیست. اگر شما با استفاده از ماوس مدل برای توسعه واکسن سل یا سایر داروهای که مناطق هدف است که با هم همپوشانی دارند, شما به احتمال زیاد موفق نخواهد شد.”

اضافه شده Mitreva “مطالعه ما اطلاع رسانی خواهد شد محققان زمانی که آنها ممکن است نیاز به حرکت به یک مدل حیوانی برای مطالعه ژنتیکی خود را و یا مسیرهای مولکولی مورد علاقه.”

محققان در جزئیات ژن که افزایش بیان در افرادی که دچار شدید سل بیماری است. چنین 16 ژن های شناسایی شده در مردم, آنها قادر به مطالعه 12 در موش سوری. چهار ژن نمی تواند مورد مطالعه به دلیل موش ندارد و معادل نسخه از این ژن و یا زمانی که از جمله ژن حذف شد این جنین موش مرده در حال توسعه است.

دانشمندان دریافتند که 12 ژن سقوط به سه دسته: کسانی که ارائه حفاظت در برابر عفونت سل; کسانی که منجر به افزايش حساسيت به عفونت سل; و کسانی که تا به حال هیچ اثر یا راه. چنین اطلاعاتی مفید خواهد بود در به دنبال آینده درمان است که می تواند برای مثال افزایش اثرات حفاظتی ژن یا تعطیل مضر هستند.

با توجه به خضر و Mitreva, تیم خود را قصد دارد با استفاده از دانش جدید برای درک بهتر TB عفونت تبدیل شده اند که مقاوم در برابر مواد مخدر یک مشکل رو به رشد در مناطقی که بیماری بومی است. علاوه بر این, آنها را مهار اطلاعات برای کمک به درک چرا TB واکسن اغلب اداره به گروههای در معرض خطر از مردم با این نسخهها کار به خوبی در برخی از افراد و نه دیگران.

با مطالعه داده های خام در دسترس عموم خضر و Mitreva گفت: آنها امیدوار هستند آن را به عنوان یک منبع ارزشمند به تحقيقات سل و ایمونولوژی جوامع در سراسر جهان است.

###

این کار با حمایت دانشگاه واشنگتن در سنت لوئیس; موسسه ملی بهداشت (NIH), grant, شماره HL105427, AI111914-02, AI123780, AI134236-02, U19 AI91036 و U19AI106772; بخش میکروب شناسی مولکولی در دانشگاه واشنگتن و استفان I. مورس یاران; علوم پزشکی در دانشگاه مرکز پزشکی روچستر.

Scriba یک شرکت مخترع ثبت اختراع از 16-ژن امضا برای TB حساسيت از نوجوانان مطالعه کوهورت (ACS).

دانشکده پزشکی دانشگاه واشنگتن را از 1500 هیات علمی و پزشکان و نیز کادر پزشکی از Barnes-Jewish و سنت لوئیس بیمارستان کودکان است. دانشکده پزشکی است که یک رهبر در پزشکی, تحقیقات, آموزش و مراقبت از بیمار, رتبه بندی در میان بالا 10 دانشکده های پزشکی در کشور توسط اخبار آمریکا و گزارش جهانی. از طریق وابستگی خود با Barnes-Jewish و سنت لوئیس کودکان بیمارستان دانشکده پزشکی مرتبط است BJC بهداشت و درمان.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de