فلاش بک: Palm Pre به ما نشان داد راه را برای آینده و سپس پژمرده به ابهام

چگونه توانا کاهش یافته است – قبل از آن را به دست آورد و snuffed توسط HP نخل شناخته شده بود برای popularizing د

توسط BASHARIATEMROOZ در 31 فروردین 1399

چگونه توانا کاهش یافته است – قبل از آن را به دست آورد و snuffed توسط HP نخل شناخته شده بود برای popularizing دستیار دیجیتال شخصی (PDA) یک جد به گوشی های هوشمند مدرن. و قبل از webOS شد نرم افزار تأمین LG تلویزیون آن را به بهترین لمسی سیستم عامل برای گوشی های هوشمند است.

کف قبل و درود ساخته شده اولین خود را در ماه ژوئن سال 2009 زمانی که iOS و اندروید هنوز نسبتا جوان است. هر دو تلفن و پلت فرم آن معرفی ویژگی های است که هنوز در استفاده از امروز حتی اگر مردم به ندرت به یاد داشته باشید پیشگامان.

Palm Pre Palm Pre Palm Pre
پالم Pre

ریگ به شکل گوشی نسبتا جمع و جور و ارگونومیک است. به جای یک لمس تنها طراحی پالم تصمیم گرفتند برای یک صفحه کلید کشویی QWERTY است که تکرار Treo دستگاه های از قبل است. وجود صفحه کلید مجازی تایپ انجام شد به طور انحصاری بر روی صفحه کلید سخت افزاری.


Palm Pre در دست ما • صفحه کلید QWERTY • تلفن بود به درستی کوچک

که موجب شد تا 3.1" صفحه نمایش 320 x 480px قطعنامه به تمرکز لمسی مبتنی بر عملکرد چند تکلیفی. لمس حساس منطقه در واقع فراتر از صفحه نمایش ایجاد یک ژست منطقه درست در زیر آن.

The gesture area below the screen and the Home button ژست منطقه پایین تر از صفحه نمایش و دکمه صفحه اصلی

webOS ارائه برنامه های در حال اجرا به عنوان کارت و به شما اجازه دستکاری آنها را به عنوان چنین است. ضربه تند وشدید زدن چپ یا راست برای تفنگ از طریق کارت به "دور" یک کارت. اگر شما تحت فشار قرار دادند آن را (اما نه چندان دور به اندازه کافی برای آن را خاموش روی صفحه نمایش) شما یک مرور کلی از برنامه های در حال اجرا به جای. شما می توانید دوباره ترتیب کارت و از v2.0 شما می توانید حتی آنها را به پشته.


Palm Pre کارت مبتنی بر عملکرد چند تکلیفی رابط

این حرکات باید آشنا به مدرن iOS و آندروید کاربران – آنها ذخیره در پایین صفحه نمایش به عنوان یک نوع ژست منطقه است. کش رفتن از وجود دارد برای بستن یک برنامه وری به سوئیچ به یک برنامه دیگر.

یکی دیگر از ترفند شسته و رفته بود که در جهت افقی حرکت منطقه می تواند مورد استفاده قرار گیرد به حرکت از طریق یک صفحه وب و یا یک سند است. که دستی در هنگام ویرایش یک سند اما "meta-شیپور خاموشی" بودند حتی بهتر است.

اساسا اگر شما را لمس ژست منطقه با یک انگشت شما می توانید با استفاده از یکی دیگر برای دسترسی به کلید های میانبر صفحه کلید: را فشار دهید C برای کپی کردن V برای چسباندن X برای برش A برای انتخاب همه شما می دانید که چگونه از آن می رود. ژست منطقه عمل کرده و مانند یک نوع از کلید Ctrl. در iOS و آندروید, تنها راه برای کپی کردن و قرار است به مدت طولانی فشار دهید و انتخاب کنید از منوی کشویی.

برنامه کارت حتی گوشه های گرد. بود که بدون هیچ تصادفی به عنوان صفحه نمایش گوشی تا به حال گوشه های گرد سال قبل از آن را به هنجار تبدیل شد.

برنامه فروشگاه (آن را به عنوان نامیده می شد) خیلی بی ثمر تنها با 800 یا تا نرم افزار در زمان ما بررسی گوشی. ما باید به ذکر است که این برنامه ها بر اساس فن آوری های وب (از این رو نام این سیستم عامل) و آنها را می توان آزادانه تغییر اندازه به تناسب هر صفحه – و یا فقط به کوچک شدن به طور موقت به اتاق را برای یک ورودی هشدار از طریق. اگر شما سعی کردم حالت دسکتاپ در اندروید شما می دانید که برخی از برنامه ها هنوز هم مشکلات را با تغییر اندازه.


ورودی اطلاع رسانی • * * * سریع پستی

این انعطاف پذیری است که اجازه webOS به قدرت دستگاه های شدید با اندازه های مختلف صفحه نمایش – از ساعت های هوشمند به تلویزیون های (و حتی برخی از چاپگرها زمانی که HP در اتهام شد).

قبل از این محاسبات سخت افزار بود که هیچ ستاره ای حتی برای 2009 – یک تک هسته ای Cortex-A8 CPU با 256MB RAM بسیار نیست. و در عین حال در یک نقطه ما موفق به اجرای 28 برنامه در همان زمان. بار دیگر ما فقط تا 12 اما هنوز هم بیش از شما ممکن است فکر می کنم مناسب خواهد بود و فقط در 256MB RAM.

توجه داشته باشید که با وجود ظاهر مشابه در خارج از آندروید و iOS برنامه سیستمهای نمایش برنامه های اخیر - و نه برنامه های در حال اجرا. webOS نشان داد برنامه های در حال اجرا. این به این معنی است که اندروید و iOS می توانید مکث نرم افزار در صورتی که نیاز به آزاد کردن RAM (در واقع همه در iOS را قبل از آن مناسب چند وظیفه ای) در حالی که webOS کار می کند بیشتر شبیه به کامپیوتر شما می کند.

این گوشی همچنین پیشگام شارژ بی سیم – شرکت فروش اختیاری سنگ محک شارژر برای $70, اجازه می دهد شما را به زندگی می کنند سیم های زندگی سال قبل از هر کس دیگری. این شارژر حتی ثابت مسئله ای است که هنوز هم یک مشکل برای گوشی های دیگر امروز هم ترازی.

Flashback: Palm Pre showed us the way to the future then faded to obscurity

سنگ محک حال آهنرباهای قوی است که برگزار می شود از تلفن در محل (شارژر بود سراشیب ماهیگیری صفحه نمایش نسبت به شما به جای اجازه دادن به تلفن دروغ مسطح). این آهن ربا نیز کمک راهنمای تلفن به سمت راست برای شارژ بی سیم به کار می کنند.

متاسفانه با وجود prescient سخت افزار و نرم افزار امکانات, کف, قبل از موفق به جذب مصرف کنندگان است. و کسانی که با خرید این گوشی به زودی در مواجهه با تعدادی از مسائل. آنها محدوده از لوازم آرایشی و بهداشتی (پلاستیک پوسته بسیار شکننده) به جدی تر است.

مکانیسم کشویی همیشه به حال شهرت بودن غیر قابل اعتماد و این یک قاعده مستثنی بود. بسیاری گزارش شده است که این مکانیزم از پیش سست شد و دو نیمه خواهد wiggle زمانی که گوشی باز شد – یک مشکل بود که با توجه به این فریب آمیزی خوشمزه به نام "Oreo پیچ و تاب".

Flashback: Palm Pre showed us the way to the future then faded to obscurity

The Palm Pre را تبدیل به سریعترین فروش تلفن با حداکثر سرعت دویدن – نخل های منحصر به فرد شریک زندگی در آمریکا – هر چند که بیشتر بازتابی از حامل محبوبیت خود را از گوشی عملکرد واقعی.

جایزه نخبه واقعیت: یک راه برای فعال کردن حالت توسعه در قبل بود که وارد کونامی کد.

PS. جدید خرما دستگاه بیرون آمد به تازگی, اما آن را با پیش از نام تجاری. آن را توسط ساخته شده راه اندازی و حمایت TCL.tinyurlis.gdv.gdv.htclck.rushrtco.detny.im
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن