بیماری گال چیست و چگونه درمان میشود؟

گال یک بیماری پوستی است که توسط کنه کوچکی به نام Sarcoptes scabiei ایجاد می شود. این کنه به داخل پوست نفوذ کرد

توسط مدیر سایت در 28 اسفند 1402

گال یک بیماری پوستی است که توسط کنه کوچکی به نام Sarcoptes scabiei ایجاد می شود. این کنه به داخل پوست نفوذ کرده و تخم گذاری کرده و باعث خارش و بثورات شدید می شود. این بیماری بسیار مسری است و می تواند به سرعت از طریق تماس فیزیکی نزدیک گسترش یابد، و آن را به یک مشکل رایج در فضاهای زندگی شلوغ مانند خانه های سالمندان، زندان ها و مدارس تبدیل می کند.

درمان قطعی گال استفاده از اسکابیسیدهای موضعی است که داروهایی هستند که کنه ها و تخم ها را از بین می برند. این اسکاب کش ها با نسخه در دسترس هستند و معمولاً در سراسر بدن از گردن به پایین استفاده می شوند. مهم است که دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید و بعد از یک هفته درمان را تکرار کنید تا اطمینان حاصل شود که تمام کنه ها و تخم ها از بین رفته اند.

در سایت Koorook، یک منبع پزشکی آنلاین، آنها انواع درمان های گال را برای کمک به کاهش علائم و ریشه کن کردن کنه ها ارائه می دهند. یکی از موثرترین درمان‌ها، کرم حاوی پرمترین، یک حشره‌کش مصنوعی است که برای کنه‌ها مضر است. این کرم روی نواحی آسیب دیده مالیده می شود و 8 تا 14 ساعت قبل از شستشو باقی می ماند. پوشاندن تمام نواحی بدن از جمله کف دست و پا بسیار مهم است.

سایت Koorook همچنین داروهای خوراکی برای گال مانند ایورمکتین ارائه می دهد که با فلج کردن و از بین بردن کنه ها عمل می کند. این دارو ممکن است برای کسانی که مورد شدید گال دارند یا برای کسانی که قادر به استفاده از درمان های موضعی نیستند تجویز شود. اما برای زنان باردار و شیرده توصیه نمی شود.

علاوه بر درمان‌های تجویزی، برخی درمان‌های سریع نیز وجود دارند که می‌توانند خارش را تسکین دهند و به تسریع روند بهبودی کمک کنند. از جمله مصرف آنتی هیستامین های بدون نسخه برای کاهش خارش و استفاده از کمپرس سرد در نواحی آسیب دیده برای کاهش ناراحتی.

در سایت Koorook، آنها همچنین بر اهمیت مراقبت از محیط زیست برای جلوگیری از آلودگی مجدد تاکید می کنند. این شامل شستن همه ملافه ها، لباس ها و حوله ها در آب داغ و خشک کردن آنها روی حرارت زیاد است. همچنین توصیه می شود فرش ها و مبلمان را جاروبرقی بکشید تا مایت هایی که ممکن است از روی پوست افتاده باشند را از بین ببرید.

برای کسانی که به دنبال روشی طبیعی تر برای درمان گال هستند، سایت کوروک انواع درمان های خانگی مانند روغن درخت چای، روغن چریش و روغن میخک را ارائه می دهد. این روغن های ضروری دارای خواص ضد میکروبی هستند که می توانند به از بین بردن کنه ها و تسکین پوست کمک کنند.

در نتیجه، گال یک بیماری پوستی بسیار مسری است که می‌توان آن را به طور موثر با استفاده از گال‌کش‌های موضعی درمان کرد. در سایت Koorook، آنها طیف وسیعی از درمان ها را برای کمک به تسکین علائم و از بین بردن کنه ها ارائه می دهند. مهم است که دستورالعمل ها را به دقت دنبال کنید و در صورت تداوم یا بدتر شدن علائم، به دنبال مشاوره پزشکی باشید. با درمان مناسب می توان گال را از بین برد و پوست را بهبود بخشید. برای اطلاعات بیشتر و منابع در مورد درمان گال به www.koorook.com مراجعه کنید.


درمان گال چیست

منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن