چت چیست؟

چت چیست؟ اتاق چت اتاق چت ، بخشی از گپ یا بخشی از یک سرویس آنلاین مانند باران چت و America Online است بارا

توسط BASHARIATEMROOZ در 27 مهر 1399

چت

چت چیست؟


اتاق چت اتاق چت ، بخشی از گپ یا بخشی از یک سرویس آنلاین مانند باران چت و America Online است باران چت که یک محیط زمان واقعی برای ارتباط با کاربران با منافع مشترک فراهم می کند. در عوض ، انجمن ها و گروه های چت به کاربران امکان ارسال پیام می دهند ، اما توانایی تعامل با پیام ها به صورت آنلاین را ندارند. اکثر چت ها نیازی به نرم افزار خاصی از کاربران ندارند. مواردی مانند اینترنت رله چت (IRC) به کاربران اجازه می دهد تا آن را از اینترنت بارگیری کنند.

برای عضویت کاربران چت باران کلیک کنید در اتاق گپ انتخابی ثبت نام می کنند ، یک نام کاربری و رمز عبور را انتخاب می کنند و با یک نام خاص وارد یک اتاق خاص می شوند (بیشتر اتاق های گپ دارای چندین اتاق چت هستند). در داخل گپ یک لیست کلی از افرادی که در حال حاضر آنلاین هستند ، وجود دارد که به آنها نیز اخطار داده می شود که شخص دیگری وارد گپ شده است. برای گپ زدن ، کاربران پیامی را در کادر متن وارد می کنند. این پیام تقریباً بلافاصله و به سرعت در یک منطقه پیام بزرگ قابل مشاهده است ، در حالی که سایر کاربران بلافاصله مشاهده و پاسخ می دهند. کاربران می توانند چتهای فارسی را وارد کرده و بدون ارسال هر چیزی پیام ارسال کنند. به این روش کمین گفته می شود.

کاربران چت باران برای اتاق چت مورد نظر خود ثبت نام می کنند ، یک نام کاربری و رمزعبور را انتخاب می کنند و با یک نام خاص وارد یک اتاق خاص می شوند بیشتر اتاق های گپ دارای چندین اتاق چت هستند. در داخل اتاق چت ، یک لیست کلی از افرادی که در حال حاضر آنلاین هستند ، وجود دارد که به آنها نیز اخطار داده می شود که شخص دیگری وارد اتاق گپ شده است. برای گپ زدن ، کاربران پیام را در کادر نوشتاری تایپ می کنند. این پیام تقریباً بلافاصله و سریع در منطقه پیام بزرگتر مشاهده می شود و سایر کاربران فوراً مشاهده می کنند و پاسخ می دهند. کاربران می توانند وارد اتاق های گفتگوی فارسی شوند و بدون ارسال هر چیزی پیام ارسال کنند ، روشی به نام کمین.

از آنجا که پیام های چت به صورت خودجوش و فوراً قابل مشاهده هستند ، احتمال سوءاستفاده وجود دارد که ممکن است عمدی باشد یا نباشد. میزبان گپ معمولاً لیستی از سؤالات متداول (سؤالات متداول) را برای هدایت کاربران به سمت رفتار صحیح در گپ ارسال می کند ، برای مثال برای معرفی خود هنگام ورود به اتاق ، شامل یک سؤال یا جواب برای یک کاربر خاص و گزارش یک نقص است. به عنوان مثال ، کاربران آزار دهنده می توانند به طور کلامی به دیگران توهین کنند ، مکالمه را انحصار بخشند یا حتی با وارد کردن مکرر همان کلمه یا عبارت (اسپم) به مکالمه ، آن را خاموش کنند ، که بسیار ناخوشایند است. ) که به پیمایش معروف است.

شما می توانید گپ های فارسی را پیدا کنید که تقریباً بر همه جنبه های فعالیت های انسانی تمرکز دارد: به عنوان مثال ، جامعه مدرن مبتنی بر فیلم های کلاسیک ، اجداد ایرلندی ، چرخش گره و خواندن روانشناختی است. سایتهای مختلفی مانند یاهو ، دایرکتوری سایتهای چت را ارائه می دهند. سایرین ، مانند انجمن های وب MSN ، به کاربران کمک می کنند تا مراحل لازم برای ایجاد اتاق چت شخصی خود را انجام دهند.
گپ یک فضای مجازی است که در آن افراد با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. نرم افزار Yahoo Messenger یکی از محبوب ترین نرم افزار روم چت بود که توسط Yahoo! ساخته شد. یاهو از 14 دسامبر 2012 چت های خود را تعطیل کرد و این موضوع دیگر مربوط به Yahoo Messenger نیست.

آخرین مطالب