متنوع کدک های ویدئویی H. 266) نهایی خواهد شد تولید 50 درصد فایل های کوچکتر از HEVC (H. 265)

پس از چندین سال تحقیق Fraunhofer HHI اعلام کرده است که متنوع کدک های ویدئویی H. 266/VVC) استاندارد شده است finilized. این انجام شد با کمک چندین بالا مشخصات همکاران: اپل, اریکسون, اینتل, هواوی, مایکروسافت, کوالکام و سونی.

H. 266 وعده برای کاهش اندازه فایل در نیمی (همان برای پهنای باند مورد نیاز برای جریان) در حالی که حفظ همان کیفیت بصری به عنوان H. 265/HEVC. که عظیم بهبود – نگه داشتن در ذهن است که چیزی شبیه به 80 درصد از تمام ترافیک اینترنت است که جریان ویدئو.

کدک های جدید می تواند رسیدگی به هر چیزی از SD به 8K و همچنین 360° ویدئوها همه با HDR ، این کدک مناسب است نه فقط به صورت منظم درآورد اما همچنین برای به اشتراک گذاری صفحه نمایش و بازی در جریان برنامه های کاربردی. این طراحی شده است با وضوح بالا داشته باشید تا از مزایای آن خواهد شد بیشتر ملموس در 4K و بالاتر.

Versatile Video Codec (H.266) finalized, will produce 50% smaller files than HEVC (H.265)

اولین نرم افزار encoder و decoder منتشر خواهد شد در این پاییز. سخت افزار و نرم افزارهای تبدیل کننده و رمزگشاها نیز در حال طراحی (این ها باید برای برنامه های کاربردی تلفن همراه, اما همچنین تلویزیون جعبه).

عنوان قبلی استانداردهای H. 26x استانداردهای H. 266 خواهد بود تحت مجوز FRAND نظر. این نسل از کدک های ویدئویی است برخی از خانواده سلطنتی رایگان گزینه های بیش از حد – مانند منبع باز AV1 و پایه EVC پیاده سازی.

کنجکاو در میان شما می توانید زیرچشمی نگاه کردن در فن آوری است که H. 266 بر اساس (و بله یادگیری ماشین است که یکی از آنها – هوش مصنوعی است که در همه جا این روزها).

منبع

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de