توصیه های مهم در اسباب کشی

اسباب کشی : یکی از مهمترین مسائل در اسباب کشی , آمده کردن وسایل منزل یا اداره , سازمان و … می باشد. آما

توسط مدیر سایت در 2 اردیبهشت 1402

اسباب کشی : یکی از مهمترین مسائل در اسباب کشی , آمده کردن وسایل منزل یا اداره , سازمان و … می باشد. آماده کردن وسایل برای اسباب کشی و روز بارگیری یکی از دغدغه های اساسی در باربری است .

بسیاری از لوازم و وسایل سنگین منزل مانند کاناپه , تخت خواب , وسایل شکستنی بزگ مانند بوفه های شیشه ای و کتاب خانه و قاب عکس بزرگ بسته بندی پیچیده ای  دارند . لذا باید دقت بالایی را در این کار خرج دهیم . تا از سالم رسیدن تمام لوازم منزل به مقصد اطمینان حاصل نماییم  . لذا در کل برای روز بارگیری و جابجایی باید آماده و منظم باشیم .

 

اسباب کشی

 

در این مقاله قصد دارم مهمترین کارهای قبل از عمل بارگیری و در اصل آماده کردن وسایل برای بارگیری و باربری را برای شما شرح دهم .
نکات مهم آمادگی جهت اسباب کشی
لیستی از تمام وسایلی که نیاز به بسته بندی دارند تهیه کنید .

از مزیت های این کار می توان به این اشاره کرد که شما یک لیست از وسایل را در اختیار دارید که نیاز به بسته بندی دارند و بر اساس این لیست لوازم و اسباب بسته

بندی را تهیه می کنید . که بسیار مقرون به صرفه است .
لوازم بسته بندی را جهت پکینگ وسایل موجود در لیست تهیه نمایید.

برخی از وسایل مورد نیاز برای بسته بندی : کاور مبل و تشک , کارتن بسته بندی , پوشال , پتو و حوله و پارچه های بی مصرف است .
اثاثیه را قبل از بسته بندی تمیز کنید

بردن اثاثیه کثیف به منزل جدید حس خوبی ندارد . همچنین با تمام خستگی شما در منزل جدید نیاز به استراحت دارید پس اثاثیه تمیز را با خود ببرید و از کارهای بعد از اسباب کشی بکاهید .
تمام وسایلی که برای بارگیری هستند را از تخلیه کنید.

خارج کردن وسایل داخل اثاثیه بزرگ موجب حمل و نقل آسان و راحتر می شود . لذا تمام کمدها و بوفه ها کتاب خانه را تخلیه کنید . و این وسایل را به صورت جداگانه بسته بندی نمایید.
وسایل شکستنی را با نایلون و کاغذ ضربه گیر به خوبی بپوشانید.

برای جلوگیری از آسیب دیدگی لوازم و اثاثیه می توانید از حوله یا پوشش های زخیم استفاده کنید در صورت نبود همچین وسایلی می توانید از نایلون های حبابدار و کاغذ ضربه گیر استفاده کنید . در بسته بندی لوازم شکستنی بهتر است از کارتن های اندازه و مناسب برای بسته بندی استفاده شود .
مبل ها و تشک ها را با کاورهای پلاستیکی و پارچه ای بپوشانید .

این کاور ها از تشک و مبلمان شما در برابر نور و رطوبت محافظت می کنند تا آسیبی بهشون وارد نیاید.
در بارگیری کف کامیون را با پتو بپوشانید

با این کار شما از آسیب دیدگی سطوح زیرین لوازم به ویژه مبلمان و تشک ها و یا هر وسایل دیگر جلوگیری می کنید .

توجه داشته باشید در اسباب کشی از کامیون های سقف دار استفاده کنید تا خیالتان راحت باشد که آسیبی به اثاثیه منزلتان نخواهد رسید.
توصیه  مهم در اسباب کشی

خودتان به تنهایی کار جابجایی را انجام ندهید . کمک و یاری بطلبید . اگر توان مالی ندارید تا از کارگر جهت بارگیری استفاده کنید از دوستان و آشنایان خود کمک بخواهید تا در امر اسباب کشی به شما کمک کنند . با این کار می توانید اسباب کشی پرند را به راحتی وسایل سنگین منزل را به راحتی جابجا کنید .