کوچکتر دستگاه تشخیص موثر برای هسته ای پیمان تأیید باستان شناسی و حفاری

Newswise — واشنگتن ژانویه 29, 2020 — ترین های هسته ای داده ها و اندازه گیری های انجام شده در شتاب دهنده های بزرگ به اندازه کافی برای اشغال زمین شناسی شکل گیری یک کیلومتر گسترده مانند لوس آلاموس نوترون مرکز علوم واقع در یک مسا در صحرا. اما یک دستگاه قابل حمل است که می تواند نشان می دهد ترکیب مواد به سرعت در سایت تا حد زیادی به نفع موارد مانند باستان شناسی و سلاح هسته ای پیمان تایید.

تحقیقات منتشر شده در این هفته در AIP Advances از AIP, چاپ و نشر استفاده می شود محاسباتی شبیه سازی نشان می دهد که با حق هندسی تنظیمات ممکن است برای انجام دقیق نوترون تشديد انتقال تجزیه و تحلیل در یک دستگاه فقط 5 متر است.

“ما انتظار می رود عظیم پس زمینه برای رقیق کردن و آلوده ما سیگنال و اوایل شبیه سازی کار تایید کرد که مقیاس این اثرات را به روش کاملا غیر ممکن است” نویسنده Areg Danagoulian گفت. “مراقب بهینه سازی هندسه به ما اجازه داد تقریبا به طور کامل سرکوب این اثر دادن به ما نزدیک به کامل سیگنال.”

با استفاده از یک مدل از یک پالس deuterium-تریتیوم منبع نوترون در یک polycone طرح محققان انجام یک سری از آزمایشات برای بهینه سازی اعتدال محافظ و collimation دستگاه و پروب تنظیمات برای عدم قطعیت معرفی شده توسط این تنظیمات است. به تایید دستگاه دقت آنها در مقایسه با طیفی بازسازی و آزمایش ایزوتوپی حساسیت این دستگاه است.

“بسته به اینکه هدف از این نرم افزار می توانید با استفاده از spectroscopic رادیوگرافی تعیین مطلق abundances و تراکم فردی ایزوتوپ” Danagoulian گفت. “همچنین می تواند مورد استفاده قرار گیرد در پیمان تایید تمرینات که در آن معتبر سلاح هسته ای جزء است که در مقایسه با آن از یک نامزد کلاهک.”

در حالی که در آزمون مورد استفاده و نقره و تنگستن و مولیبدن این روش می تواند مورد استفاده برای شناسایی ایزوتوپهای پلوتونیوم یا اورانیوم در کلاهک های هسته ای یا غنی سازی سوخت و همچنین قلع نقره یا طلا در سایت های باستان شناسی. کار خود را نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد به طور مشابه کاهش طول حرارتی نوترون beamlines.

کار خود را با استفاده از time-of-flight بازسازی انرژی پالس نوترون به منظور تعیین ترکیب هدف مواد. این بازسازی اجازه می دهد تا تجزیه و تحلیل طیف منتقل می شود و رزونانس هسته ای در حال حاضر در ایزوتوپ های مختلف برای شناسایی ایزوتوپی آرایش از مواد در هدف.

نتایج خود را نشان می دهد که دستگاه با موفقیت انجام شد. آن را قادر به دقیقا افتراق ایزوتوپ های مختلف و حساس به تغییرات در ایزوتوپی غلظت.

نویسندگان طرح به انجام تجربی امکان سنجی فوق با استفاده از روش های مختلف پالس نوترون منابع و آشکارسازهای نوترون.

###

مقاله “مطالعه امکان سنجی از یک جمع و جور نوترون تشديد انتقال تجزیه و تحلیل ابزار” است نوشته شده توسط عزرا M. انگل اتان A. Klein و Areg Danagoulian. این مقاله به نظر می رسد در AIP Advances (DOI: 10.1063/1.5129961) و می توان در https://aip.scitation.org/doi/10.1063/1.5129961.

در مورد مجله

AIP Advances is an open access journal publishing در تمام زمینه علوم فیزیکی — اعمال نظری و تجربی است. شامل محدوده AIP Advances باعث می شود آن را ضروری خروجی برای دانشمندان در سراسر علوم فیزیکی. ببینید https://aip.scitation.org/journal/adv.

###

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im