سامسونگ آماده برای شروع 5nm تولید تراشه های Exynos در ماه اوت

سامسونگ در حال توسعه شده است آن 5nm EUV روند چند ماه گذشته و در حال حاضر گزارش ها از کره جنوبی نشان می دهد تولید کننده آماده برای تولید انبوه برای شروع است. ZDNet نشان داد بعدی تراشه خواهد بود به نام Exynos 992 و سامسونگ الکترونیک نهایی می گویند که آیا پلت فرم خواهد رسید کهکشان Note20 گوشی های هوشمند صف در ماه اوت است.

Samsung factory in Hwaseong, South Korea
سامسونگ کارخانه در Hwaseong کره جنوبی

Exynos 992 را با استفاده از ARM Cortex-A78 هسته های CPU و مالی-G78 معماری GPU. در تئوری این معنی 20 درصد بهره وری بیشتر از این پردازنده در مقایسه با existin Cortex-A77 در Exynos 990 در حالی که گرافیک واحد ارائه خواهد شد 25 درصد عملکرد بهتر نسبت به Mali-جی 77. ARM تایید کرد Cortex-A78 خواهد شد مورد استفاده در چیپ ست های ساخته شده بر روی یک 5nm فرایند است که آن نیز توسعه یافته توسط تایوانی Semiconductor Manufacturing Company (TSMC).

با توجه به خودی صنعت, سامسونگ ممکن است با استفاده از Exynos 992 چیپ ست تنها برای Galaxy Note20 گوشی های هوشمند در صفحه اصلی در حالی که هل دادن همه در خارج از کشور مدل با Snapdragon chipset. که در راه سامسونگ را نشان می دهد قدرت خود را در ریخته گری و سیستم LSI بخش در تلاش برای فریب شرکت ها برای جابجایی آن از رقیب تایوانی.

منبع (در کره)

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.nettny.im