گزارش ادعا می کند که گوشی های Xiaomi جمع آوری اطلاعات مرور از کاربران آن

به گفته یک محقق امنیتی کار با فوربس, Xiaomi شده است جمع آوری اطلاعات مرور از کاربران که با استفاده از گوشی های Xiaomi و ساخته شده است در مرورگر. و لذت بخش است که مرورگر می کند به طوری که حتی در حالت ناشناس و یا حتی زمانی که با استفاده از حریم خصوصی آگاه DuckDuckGo مرورگر وب است.

گابریل Cirlig این محقق امنیتی است که با استفاده از یک Redmi Note 8 به عنوان یک راننده روزانه و متوجه شده است که دستگاه سوابق تقریبا همه چیز او را در تلفن می فرستد داده ها به سرور در روسیه و سنگاپور اگر چه دامنه میزبانی در پکن. ما در حال صحبت کردن در صفحات وب سایت های بازدید, پوشه, باز, تنظیمات, او تغییر موسیقی پخش شده در برنامه به طور پیش فرض و غیره.

Report claims that Xiaomi phones collect browisng data from its users

اطلاعات خود را ضعیف رمزگذاری شده با استفاده از base64 فرمت بنابراین آن را بسیار آسان برای او به رونویسی داده ها به صورت متن ساده.

Cirlig رفت و حتی بیشتر و دانلود این رام برای Xiaomi Mi 10 Redmi K20 و Mi 3 در بر داشت و همان آسیب پذیری امنیتی در همه آنها. یکی دیگر از محقق امنیتی اندرو Tierney, پیدا رفتار مشکوک در Mi Browser Pro و نعناع مرورگر بیش از حد.

Xiaomi در پاسخ به این اتهامات گفت که فوربس یافته ها گمراه کننده و نادرست است. یک سخنگوی این شرکت گفت که Xiaomi مطابق با تمام قوانین محلی و مقررات کاربر اطلاعات حریم خصوصی و جمع آوری اطلاعات مرور شده و ناشناخته خواهد ماند. به همین دلیل Xiaomi در حال جمع آوری آن را به دلیل شرکت در تلاش است به منظور بهبود کاربر تجربه مرور و آن را یک عمل استاندارد. از همه مهمتر این داده ها را نمی توان به یک کاربر خاص است. با این حال گابریل Cirlig ارسال ویدئو به Xiaomi نشان میدهد که چگونه این مرورگر می فرستد و تاریخ آن به گفت سرور حتی در حالت ناشناس.

منبع

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.ruulvis.netshrtco.detny.im

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>