امروز سالگرد 50 از راه اندازی از ماموریت آپولو 13 که هرگز آن را به ماه یک جایی که فرمانده Jim Lovell ادا عبارت “هوستون ما تا به حال یک مشکل است.” ناسا خواستار ماموریت یک “موفق به شکست” چرا که حتی اگر یک انفجار فلج اولیه فضاپیما دو روز در Lovell و همکار crewmembers فرد Haise و جک Swigert بازگشت با خیال راحت به زمین به لطف تعیین شده کار می کنند از زمین خدمه در کنترل ماموریت.

ناسا در حال برنامه ریزی نمی فرد در فعالیت های به مناسبت این رویداد با توجه به COVID-19 همه گیر اما منتشر کرده است یک فیلم مستند با فیلم آرشیوی از این ماموریت است. آپولو 13: خانه امن شامل مصاحبه با Lovell (از آن باز می شود با او گفت: “آن گرفتار بد پیشگویی و بد شانس از همان ابتدا…”) و گفتگو با Haise ناسا پرواز مدیران ژن Kranz و Glynn Lunney و مهندس هنک راتر. Swigert در سال 1982 درگذشت. ناسا دیگر فعالیت های رسانه های اجتماعی برنامه ریزی شده به عنوان به خوبی.

یک وب سایت به نام آپولو 13 در زمان واقعی ایجاد بن Feist یک پیمانکار ناسا در مرکز فضایی جانسون در هوستون ارائه رونوشت فیلم و ضبط صدا از ماموریت ارسال شده در زمان آنها رخ داده است 50 سال پیش, از جمله هر کلمه صحبت فضانوردان در این ماموریت است. بسیاری از صوتی دیجیتالی برای اولین بار برای این پروژه است.

و اگر شما می خواهید به تماشای Ron Howard چشمگیر بازگویی ماموریت (و شما قطعا باید آن را بزرگ برای کودکان و نوجوانان) را در سال 1995 فیلم Apollo 13با بازی تام هنکس به عنوان Lovell در دسترس است در آمازون نخست ویدئویی Hulu Google Play و iTunes.

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de