میزان کالری مصرفی در ایکس بادی

میزان کالری مصرفی در ایکس بادی   اگر بگوییم که در طی انجام تمارین ورزشی با ایکس بادی در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰

توسط مدیر سایت در 14 تیر 1402

میزان کالری مصرفی در ایکس بادی

 

اگر بگوییم که در طی انجام تمارین ورزشی با ایکس بادی در حدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری در زمان انجام (۲۰ دقیقه) و حدود ۱۸۰۰ کالری در طی مدت باز پروری عضلات (۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از تمارین) مصرف می شود شاید فکر کنید که اغراق شده است اما تحقیقات زیادی که در این زمینه صورت گرفته است خبر از سوزاندن ۲۵۰۰ کالری در هر جلسه تمرین ورزشی با این تکنولوژی می دهد.

 

به همین دلیل توصیه می شود افرادی که تمایل دارند در کوتاه ترین زمان نتایج ملموسی از تغییر سایز را مشاهده کنند، این متد برای آنان بسیار مناسب است.

چه مدت طول می کشد اثرات ایکس بادی بر بدن را ببینیم؟

 

همان طور که اشاره شد، در صورتی که به طور مستمر و منظم به انجام فعالیت های ورزشی با ایکس بادی مشغول باشید، حتی در چندین جلسه اول نیز می توانید تغییر را احساس کنید ولی در حالت کلی بیان شده است که با گذشت حداقل ۴ تا ۶ هفته انجام فعالیت ورزشی، مشاهده کاهش سایز در اثر چربی سوزی، بهبود آمادگی جسمانی و سلامت و زیبایی پوست دور از انتظار نخواهد بود.

 

البته زمانی می توانید شاهد این نتایج باشید که به مواردی همچون شرایط فیزیکی و رژیم غذایی خود توجه ویژه داشته باشید. معمولا اغلب افرادی که نتایج ملموس و قابل ملاحظه ای را مشاهده کرده اند که هر هفته حداقل یک بار یک جلسه ۲۰ دقیقه ای را به انجام تمارین مشغول بوده اند.

نحوه انجام تمارین ورزشی با ایکس بادی

 

قبل از شروع تمارین ورزشی با ایکس بادی نیاز است که فرد حتما جلیقه مخصوص ایکس بادی را بپوشد که معمولا از نخ و پنبه ساخته شده است. از مشخصه اصلی جلیقه های ایکس بادی، انعطاف و عملکرد بالا است که گفته می شود می تواند به کمک الکترود ها و کابل هایی که دارد پالس های الکترونیکی را منتقل می کند.

 

فعال شدن اغلب عضلات بدن در اثر ارتباطی است که جلیقه با دستگاه برقرار می کند. این فعالیت مبتنی بر شبیه سازی پالس های طبیعی رخ می دهد که فرد ورزشکار طی مدت ۲۰ دقیقه شاهد درگیر شدن تمامی عضلات بدن خود است.

 

بنابراین اگر مایلید فقط در هفته با دو جلسه ۲۰ دقیقه ای فعالیت های ورزشی علاوه بر چربی سوزی و کاهش سایز به رشد عضلات خود نیز دست یابید، این تکنولوژی برای شما بسیار مناسب است.

 

افراد زیادی به دنبال کاهش سایز سریع در پهلو، شکم و ران خود هستند که در صورت مداومت در انجام فعالیت های ورزشی با ایکس بادی به سرعت تغییرات را احساس خواهند کرد.

موارد پیش نیاز برای ورزش با ایکس بادی

 

برای انجام فعالیت و تمارین ورزشی با ایکس بادی هیچ پیش فرض خاصی نیاز نیست فقط افرادی که دارای مشکلات پزشکی و بیماری های خاصی هستند با محدودیت هایی مواجه هستند. معمولا قبل از آغاز تمارین ورزشی با این متد، مشاوره ای با فرد صورت می گیرد.

امکانات مورد نیاز برای راه اندازی استودیو ایکس بادی

 

دستگاه های ایکس بادی همچون کامپیوتر های شخصی از برق استفاده می کنند به طوری که پس از انجام تمارین و فعالیت های ورزشی به مدت ۱۲ ساعت نیاز به شارژ مجدد دارند.

 

برای راه اندازی استودیو نیز باید به ظرفیت جلسات توجه داشته باشید. بیان شده است که جهت انجام فعالیت های ورزشی هر شخص باید حداقل ۹ متر مربع فضا در اختیار داشته باشد و با افزایش تعداد نفرات این متراژ افزایش می یابد.

تجهیزات ایکس بادی

 

همان طور که اشاره شد افراد مختلفی در مشاغل مختلف همچون تناسب اندام و زیبایی تا پزشکی از ایکس بادی استفاده می کنند که متناسب با شرایط مشغول انجام فعالیت با انواع با سیم یا بی سیم آن می شوند.

 

از مشخصه های اصلی این روش امکان تنظیم دستی آن متناسب با شرایط هر فرد است. تیم و توسعه این تکنولوژی برای افزایش عملکرد و شدت تمارین EMS ایکس بادی شرایط را فراهم کرده اند تا افراد بتوانند در صورت تمایل از امکاناتی همچون وزنه های سبک، طناب، باند های الاستیک و... نیز استفاده کنند.

 

از مزایا اصلی انجام تمارین با ایکس بادی وجود شرایط برای دستیابی افراد مختلف به اهداف خود است البته زمانی این هدف میسر می شود که حتما از تجربیات مربی متخصص استفاده شود.

مقایسه کارآیی تمارین EMS و فعالیت های ورزشی سنتی


دستگاه ایکس بادی

منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن