ایران ادعا می کند به راه اندازی اولین ماهواره نظامی به مدار در روز چهارشنبه با توجه به سپاه. اگر درست است که ماموریت خواهد بود تا ایران برای اولین بار موفق موشک پرتاب در برخی از زمان پس از تکرار شکست در تلاش برای قرار دادن یک وسیله نقلیه به فضا است.

اخبار راه اندازی می آید تا حدودی از آبی است. در گذشته زمین-تصویربرداری ماهواره خال خال اند کشور را راه اندازی و آماده سازی وجود دارد اما در عمومی سر تا درباره این ماموریت خاص. ایران می گوید این ماهواره به نام نور در زمان خاموش در بالای نسبتا ناشناخته موشک به نام قاصد یا “رسول” از ایران در کویر مرکزی و به ارتفاع 425 کیلومتر یا 265 کیلومتر بالاتر از زمین با توجه به آسوشیتد پرس.

امروز راه اندازی می آید فقط چند ماه بعد از ایران تلاش ناموفق برای راه اندازی یک زمین تصویربرداری ماهواره ای در ماه فوریه ، این موشک که برای ماموریت در زمان خاموش به عنوان برنامه ریزی شده بود اما قادر به قرار دادن ماهواره در مدار است. ایران برنامه فضایی نیز دچار یک عقب نشینی عمده در ماه اوت سال گذشته هنگامی که یک موشک منفجر شده در ایران گفتوگو جلوتر از برنامه ریزی ماموریت به فضا است. پس از انفجار, رئیس جمهور تهمت توییتی فوق العاده تصویر دقیق از سوخته گفتوگو گرفته شده از بالا به احتمال زیاد گرفته شده از طبقه بندی های جاسوسی ماهواره ای از ملی شناسایی ،

دولت آمریکا به مدت طولانی را محکوم کرد ایران در فضای جاه طلبی این ادعا که این کشور می تواند به راحتی با استفاده از فن آوری موشکی آن را توسعه داده است برای ایجاد یک موشک بالستیک قادر به حمل سلاح های هسته ای. پس از گفتوگو انفجار در ماه اوت ما برقرار تحریم های جدید بر ایران برنامه فضایی.

“ایالات متحده اجازه نخواهد داد ایران به استفاده از آن را در فضا راه اندازی برنامه به عنوان پوشش برای پیشبرد آن موشک بالستیک, برنامه” مایکل Pompeo که وزیر خارجه آمریکا در بیانیه ای گفت: در سپتامبر 3rd. “ایران در اوت 29, تلاش برای راه اندازی یک ماهوارهبر تأکید فوریت تهدید. این نامگذاریهای باید به عنوان یک هشدار به جامعه علمی بین المللی است که همکاری با ایران در فضای برنامه می تواند کمک به تهران توانایی به منظور توسعه یک سلاح هسته ای تحویل سیستم.”

وزارت امور خارجه: هنوز اظهار نظر در این آخرین راه اندازی.

این برای اولین بار موفق به پرتاب ماهواره برای ایران. کشور و قرار دادن آن در ارتباطات ماهواره ای در سال 2009 و پس از چند راه اندازی موفقیت آمیز در سال های پس از. اما ایران دچار یک رشته از راه اندازی شکست پس از 2017.

ایران راه اندازی می آید در حالی که این کشور همچنان به نبرد شیوع شدید COVID-19. این کشور در حال حاضر گزارش بیش از 85,000 موارد از ویروس و بیش از 5 ، 000 مرگ و میر.

tinyurlis.gdv.gdv.htu.nuclck.rushrtco.detny.im