اینتل رونمایی نسل 10 ستاره دنباله دار دریاچه دسکتاپ پردازنده های

اینتل گرفته پیچد آن نسل 10 صف دسکتاپ پردازنده. موسوم به ‘ستاره دنباله دار دریاچه’ این قسمت های جدید هنوز هم از لحاظ فنی بر اساس 14nm ‘Skylake’ روند از چند سال پیش اما با چند اصلاحات.

Intel unveils 10th generation Comet Lake desktop processors

اول, اجازه دهید یک چیز را از راه. اینتل امروز اعلام کرد 32 مدل های جدید در آن نسل 10 صف شروع با تراشه های Celeron در پایین تمام راه را تا به i9 10900K. ما می رویم به بحث در مورد همه آنها اما تنها چند را انتخاب کنید.

پس گفت که به عنوان احتمالا شما می توانید ببینید از قسمت لیست زیر بسیاری از تراشه ها فقط تغییرات هر یک از دیگر با مدل های مختلف داشتن استاندارد, K, KF و T تغییرات. همانطور که با نسل های قبلی K نشانگر قفل F نشانگر هیچ یکپارچه GPU KF است در نتیجه قفل بدون iGPU و T برای کم طراحی انواع با 35W TDP.

Intel unveils 10th generation Comet Lake desktop processors

شروع با بالا پایان Core i9-10900K طول می کشد نقطه بالا در اینتل مصرف کننده صف جایگزین قبلی i9-9900K. این بخش دارای 10 هسته ای/20 موضوع طراحی با پایه ساعت 3.7 GHz و افزایش ساعت 5.1 GHz.

اینتل نیز پیچیده چیزهای کمی بیشتر از این زمان با گنجاندن Turbo Boost Max 3.0, همان چیزی است که مورد علاقه هسته ای می تواند رسیدن به تحت بار حرارتی و سرعت افزایش آن چیزی است که CPU می تواند دستیابی به هنگام نگه داشته و تحت 70°C.

در مورد 10900K آن می تواند تا 5.2 GHz تحت Turbo Boost Max 3.0, 5.3/4.9 GHz زیر حرارتی افزایش سرعت تحت تک/چند بار و در نهایت 4.8 GHz تحت هر هسته توربو.

Intel unveils 10th generation Comet Lake desktop processors

این 10900K است 125W TDP اما همانطور که با قبلی تراشه های شما باید قادر به رفتن به گذشته که محدود با برخی از مادربرد. وجود دارد در حال حاضر پشتیبانی از DDR4-2933 اما باز هم شما می توانید سریع تر از حافظه که با این نسخهها کار فقط جریمه نقدی. این RCP قیمت گذاری است که قیمت گذاری برای oem ها برای 1K واحد است $488 بنابراین انتظار می رود آن را به کمی بالاتر برای مصرف کنندگان است. این شبیه به 9900K ساخت 10900K خیلی بهتر ارزش حتی اگر آن را نمی ارائه هر پیشگامانه فن آوری های جدید.

در Core-i7 صف های 10700KF به نظر می رسد جالب ترین. آن را اساسا 9900K با همان 8C/16T طراحی و ساعت که بیش از 5.0 GHz اما در حال حاضر خیلی بیشتر مقرون به صرفه $349 قیمت تقریبی نقطه. دوباره, هیچ چیز پیشگامانه اما فقط مقدار بهتر از قبل. قفل 10700F همچنین ممکن است یک گزینه جذاب برای برخی از اگر شما به اورکلاک.

Intel unveils 10th generation Comet Lake desktop processors

در جریان اصلی i5 صف های 10600KF می آید با یک 6C/12T, طراحی با 4.1/4.8 GHz سرعت های ساعت. هیچ Turbo Boost Max 3.0 حرارتی و افزایش سرعت به عنوان آن را محدود به پردازنده core i7 و i9. این مقام حافظه سرعت نیز DDR4-2666, اما این حد از یک موضوع است. قیمت بالاتر از AMD Ryzen 5 3600 اما اینتل است که قطعا یک مزیت در سرعت های ساعت و در حال حاضر با هسته و تعداد موضوع به مطابقت آن جالب خواهد بود تا ببینید که چگونه این دو مسابقه تا و اگر اینتل قیمت حق بیمه خواهد بود ارزش آن را.

این 10400F همچنین به نظر می رسد مانند یک ترک خوردگی گزینه برای بودجه gaming چاه. هیچ اورکلاک پشتیبانی اما در حدود $150 نقطه قیمت است که ممکن است واقعا مهم نیست خیلی.

این سری i3 کمی شرجی و در مقایسه با. تمام قطعات پشتیبانی Hyperthreading اما وجود دارد هیچ قفل قطعات دیگر و با قیمت با شروع از حدود 130 دلار آنها گران تر از AMD جدید 99 دلار Ryzen 3 3100.

Intel unveils 10th generation Comet Lake desktop processors

این سلرون سری هنوز هم وجود دارد برای کسانی که در واقعا بودجه و یا فقط نیاز به چیزی است که می تواند به یک سیستم عامل اما مگر قیمت گذاری یک نگرانی عمده شما می توانید انجام دهید خیلی بهتر از این دو هسته ای قطعات.

همراه با جذاب تر قیمت گذاری تقریبا تمام قطعات این سال به جز دو تا از Celeron مدل های پشتیبانی Hyperthreading. در گذشته Intel مادی و معنوی این ویژگی برای بالاترین بخش پایان (و عجیب آن کمترین پایان i3 سری) در حالی که جریان اصلی i5 و i7 مدل تا به حال هیچ همزمان چند رشته پشتیبانی می کند. این یکی از بزرگترین مزیت های AMD تا به حال با Ryzen که همراه با ارائه گوشی قطعات در سراسر هیئت مدیره نیز تا به حال دكتر سيد محمد تقي در تقریبا تمام مدل های.

در این سال ما شاهد اصلاح البته از اینتل در دو جبهه, قیمت گذاری و Hyperthreading. گسترده لیست مدل با قفل/قفل GPU/غیر iGPU مزخرف است که رک و پوست بیش از حد و این شرکت در بخش بازاریابی واقعا نیاز به آن هم عمل می کنند و فقط خلاص شدن از شر قفل مدل را به عنوان به خوبی به عنوان iGPU انواع در i5, i7 و i9 سری به عنوان آن را حس می کند کمی وجود دارد.

Intel unveils 10th generation Comet Lake desktop processors

البته ما یک چیپست های جدید و سوکت برای مقابله با این سال است. جدید 10-سری تنها سازگار با LGA-1200 سوکت بنابراین هیچ پیر مادربرد کار می کنند. جدید سوکت اضافی پین که استفاده نمی شود در حال حاضر خواهد شد اما به احتمال زیاد فعال کردن ویژگی های اضافی در آینده پردازنده های چنین به عنوان امکان پذیر است PCIe 4.0 پشتیبانی می کند. همچنین شما می خواهد نیاز به یک مادربرد با چیپست های جدید در حال اجرا یا Z490 (برای overclockers), B460 یا H470 چیپست. برخی از این مادربرد را PCIe 4.0 پشتیبانی, اما آن را به کار با این پردازنده و آن را متعلق به نسل بعدی موشک دریاچه قطعات.

شما می توانید جزئیات بیشتر در مورد این خبر در لینک زیر.

منبع

tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.de