فلاش بک: Sony Ericsson Xperia X10 ثابت اشتباهات گذشته با انتخاب اندروید

2008-2010 بود یک زمان دشوار برای سونی اریکسون. در اواخر سال 2008 آن را منتشر کرد اولین ویندوز دستگاه تلفن همرا

توسط BASHARIATEMROOZ در 4 خرداد 1399

2008-2010 بود یک زمان دشوار برای سونی اریکسون. در اواخر سال 2008 آن را منتشر کرد اولین ویندوز دستگاه تلفن همراه Xperia X1. یک سال بعد برای نخستین بار یک غیر UIQ گوشی تلفن بیرون آمد Idou. یک سال دیگر و با نام تجاری Xperia قرار گرفتند مغز تعویض شد و در حال حاضر یک سری از گوشی های آندروید.

Flashback: Sony Ericsson Xperia X10 fixes past mistakes by choosing Android

اولین Sony Ericsson Xperia X10. از آن ساخته شده اولین آن در تاریخ 1 آوریل سال 2010 راه اندازی در NTT DoCoMo شبکه و آن را تبدیل به سریعترین فروش گوشی های هوشمند در حامل تاریخ – گزارش از زمان نشان می دهد که X10 فروخته شده 120,000 واحد در سه هفته ضرب و شتم و حتی آی فون 3GS (32GB). فروشگاه ها فروخته شد و سونی اریکسون بود با عجله به کشتی بیشتر, واحد, همه چیز نگاه گلگون (در هر حال).

تلفن در حال غرق مثلثی شکلی از اصلی Xperia و همچنین به عنوان صفحه کلید کشویی. به جای طراحی آن جلب الهام از Vivaz, SE دوم Symbian S60 تلفن.

Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson Vivaz Sony Ericsson XPERIA X1
Sony Ericsson Xperia X10 • SE Vivaz • Xperia X1

این Idou و Vivaz شد دوربین متمرکز بر تلفن – سابق بخشی از 12MP دوربین تلفن نخبگان دومی بود که در میان برای اولین بار به رکورد 720p video. Xperia X10 کمتر بود بلند پروازانه اقامت برای یک دوربین 8MP با 480p ضبط ویدئو.

که بعدها به ضربه تا 720p در 30fps با یک به روز رسانی (در حالی که Vivaz صدر در 720p @ 24fps). این به روز رسانی همچنین فعال DLNA.

Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10
رابط کاربری دوربین

این گوشی در واقع یک زندگی خوب تا آنجا که به روز رسانی نگران هستند. آن را با آندروید 1.6 Donut در خارج از جعبه و سپس رو به 2.1 شیرینی خامهدار و بستنی دار و آن را به عنوان آنجا که این برنامه ریزی شده بود برای رفتن. اما پس از آن این شرکت تغییر ذهن خود را تحت فشار قرار دادند و آن را تمام راه را تا به آندروید 2.3 شیرینی زنجفیلی. آن را شیرین آن زمان انجام آن ،

Flashback: Sony Ericsson Xperia X10 fixes past mistakes by choosing Android

Xperia X10 شد صفحه اصلی Qualcomm Snapdragon با یک عقرب هسته ای در حال اجرا در 1.0 GHz. این بود نسبتا قدرتمند پلت فرم برای اوایل سال 2010 هر چند این گوشی کم حافظه است.

آن را با تنها 384MB RAM و حتی بدتر, 1GB ram, و ذخیره سازی (تنها نیمی از آن در دسترس کاربر). برای مقایسه سامسونگ Galaxy S است که راه اندازی در حدود همان زمان بود 512MB of RAM, و ذخیره سازی 8GB (با یک 16GB گزینه). بله اکسپریا تا به حال یک اسلات کارت حافظه microSD اما به طوری که اکثر تلفن های آن.

Flashback: Sony Ericsson Xperia X10 fixes past mistakes by choosing Android

شرکت نمی یاد آن درس یا و سعی کردم به پایه آن مدل 2011 گوشی Xperia arc, neo و ray در بیشتر یا کمتر همان سخت افزار (با 512MB RAM, و رقت انگیز 320MB از کاربر و ذخیره سازی در دسترس). همچنین به یاد داشته باشید که سال 2011 بود که برای اولین بار دو هسته پردازنده وارد بر روی تلفن همراه. اما این داستان برای زمان دیگری.

بازگشت به Sony Ericsson Xperia X10, آن را تا به حال 4.0" روی صفحه نمایش با 480 x 854px قطعنامه بود که نسبتا بزرگ برای بعد. و در حالی که صفحه نمایش در اصل نمایش داده می شود فقط 65K رنگ (با توجه به محدودیت 1.6 Donut) آن درخشید با 16M رنگ پس از آن به روز رسانی به 2.1 شیرینی خامهدار و بستنی دار. اما چند لمس نمی تواند فعال باشد – سخت افزار آن را پشتیبانی نمی کند (و به عادلانه باشد نه نسخه های اولیه آندروید).

Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10
Sony Ericsson Xperia X10 در کنار X10 mini و Apple iPhone 3G

اندروید و رابط کاربری سفارشی شد با دو اضافات Timescape و Mediascape. هر دو به وضوح یک زیرچشمی نگاه کردن در پلی استیشن 3 و رابط کاربری برای الهام اگر آنها نبودند 1:1 کپی از XrossMediaBar.

Timescape همراه خود را ورود به سیستم تماس, SMS, MMS, email, Facebook و توییتر به روز رسانی به یک جریان ارائه شده با یک پشته از کارت های پرواز را از طریق فضای 3D. زبانه می تواند مورد استفاده قرار گیرد برای فیلتر کردن جریان و مشاهده تنها پیام های SMS ، اگر شما آن را دوست داشت و به اندازه کافی شما می توانید مجموعه ای Timescape به صفحه نمایش خود را.

Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10
این Timescape در عمل

Mediascape بود فقط برنامه گالری, تقسیم, موسیقی, فیلم و عکس به زبانه. آن کاهش یافته است در 3D کارت به نفع سنتی "لیست فایل" رویکرد. آن را بهترین در کار خود اما بی نهایت دکمه جالب بود. آن را به طور خودکار پیدا کردم و مطالب مربوط به عنوان مثال تمامی عکس های گرفته شده در همان روز و یا موزیک ویدئوها در یوتیوب بسته به نوع فایل شما مشاهده شد.

Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10 Sony Ericsson XPERIA X10
Mediascape

در نهایت ما ستایش Xperia X10 سریع chipset, زرق و برق دار روی صفحه نمایش و قادر به دوربین اما در حالی که Timescape و Mediascape شد, شسته و رفته, تلفن, شد, عقب, دیگر اندیشه flagships با سیستم عامل به روز رسانی.

آن را صاف قایقرانی کل راه اما به طور کلی X10 کاملا موفق بود با توجه به این که این اولین از نوع خود است. Xperia arc را جایگزین آن در اوایل سال 2011 (که حتی بیشتر مشکل). که در آن نقطه, نوشتن بر روی دیوار – سونی اریکسون مشارکت بود که در حال سقوط از هم جدا و آن را به زودی خواهد بود سونی به تنهایی.

اوایل سال 2012 به ارمغان آورد و اولین "فقط سونی" Xperia و در حالی که نشان می داد تنگ تر تمرکز و افتخار بیشتر سونی علائم تجاری (که X10 عمدتا فاقد) Xperia صف نمی تواند مطابقت با روز طلایی سونی اریکسون.

حداقل رئیس جمهور و مدیر عامل شرکت سونی اریکسون Bert Nordberg حق بود – اندروید بود بهتر از WP7. او به نام Android "بهترین انتخاب ما می تواند ساخته شده اند" و گفت: شرکت "گرفته اند باید آیفون بیشتر به طور جدی هنگامی که آن را وارد در سال 2007".tinyurlis.gdv.gdv.htclck.ruulvis.netshrtco.detny.im
آخرین مطالب