قهوه سرد در مقابل قهوه داغ - کدام یک بهتر است و چه تفاوتی دارد؟

وقتی دو قهوه بسیار متفاوت مانند قهوه سرد و قهوه داغ را با هم مقایسه می کنیم، صحبت های زیادی در مورد آن وجود خو

توسط BASHARIATEMROOZ در 12 اسفند 1400

وقتی دو قهوه بسیار متفاوت مانند قهوه سرد و قهوه داغ را با هم مقایسه می کنیم، صحبت های زیادی در مورد آن وجود خواهد داشت، اما نه چندان. آنها هر دو قهوه هستند، از دانه های یکسانی تهیه می شوند، اما طعم آنها بسیار متفاوت است.

 

هدف این پست این است که بفهمد کدام یک از آنها بهتر از هر چیز دیگری از نظر طعم و تأثیر بر سلامتی است. به خاطر داشته باشید که هر یک از ما قهوه را به روش خاصی دوست داریم، بنابراین ممکن است متوجه شوید که نظر متفاوتی دارید.

 

همچنین توجه داشته باشید که من در اینجا قهوه سیاه را بدون توجه به روش دم کردن، مقایسه می کنم. بدون شکر، شیر یا خامه اضافه شده. فقط قهوه دم کرده ساده

 

قبل از شروع، ابتدا باید در مورد تفاوت قهوه سرد و قهوه داغ صحبت کنیم. این تفاوت ها بر طعم هر فنجان و نحوه درک ما از هر فنجان تأثیر می گذارد. برخی آن را داغ دوست دارند، برخی سرد را دوست دارند، و نحوه دم کردن هر کدام از آنها بر نظر ما تأثیر می گذارد.

 

Iced VS قهوه داغ

تفاوت اصلی قهوه سرد و داغ در درجه حرارت است. قهوه یخی سرد است، یخ دارد، و حتی ممکن است سرد دم شود - مانند دم سرد.

 

قهوه داغ است و با هر روشی می توان آن را درست کرد.

 

قهوه سرد معمولا در وعده های بزرگتر عرضه می شود و طعم آن با قهوه داغ بسیار متفاوت است.

 

تمام این تفاوت ها و موارد دیگر در زیر مورد بحث قرار گرفته است، حتما به خواندن ادامه دهید!

 

1. قهوه داغ فقط گرم دم می شود، قهوه سرد یا گرم یا سرد دم می شود

اولین تفاوت از نظر طعم و مزه کلی دقیقاً نحوه دم کردن هر قهوه است. بیشتر مردم قهوه خود را گرم دم می کنند.

 

این منجر به نوع خاصی از طعم می شود که اغلب کمی اسیدی تر است زیرا سرعت فرآیند دم کردن بسیار سریعتر از قهوه سرد است.

 

در روش های دم کردن داغ، گرمای آب قهوه آسیاب شده را باز می کند و کافئین و مواد مغذی را خیلی سریع و در عرض چند دقیقه استخراج می کند.

 

 

 

دم کردن قهوه سرد ساعت‌ها طول می‌کشد و عطر ملایم‌تر و کمتر تلخی را به همراه دارد.

 

اما، شما می توانید قهوه سرد را به دو صورت تهیه کنید: دم کرده سرد یا گرم.

 

اگر قهوه سرد خود را سرد دم کنید، با روش دم کردن سازگار خواهید ماند و طعم کلی آن بسیار مطبوع خواهد بود.

 

اما اگر یک شات اسپرسو دم کنید، آن را خنک کنید و سپس یخ اضافه کنید، طعم آن تغییر می کند. دم کردن داغ به طور کلی اسیدهای بیشتری را از دانه قهوه استخراج می کند (1) و در نتیجه طعم اسیدی بیشتری دارد.

 

خنک‌کننده قهوه دم کرده، رنگ های اسیدی را از بین نمی برد. و در تجربه شخصی من، نوشیدنی های دم کرده گرم که سپس سرد سرو می شوند، فقط طعم ... اشتباه دارند. هرچند ممکن است فقط من باشم.

 

2. قهوه سرد معمولا در وعده های بزرگتر عرضه می شود

چیزی که اغلب متوجه آن می شوید این است که قهوه سرد در وعده های بزرگتر عرضه می شود. مانند قبل، سفارش قهوه سرد معمولاً منجر به نوشیدنی بین 8 تا 16 فنجان اونس (236 میلی لیتر تا 473) می شود.

 

ممکن است تکه های یخ باشد، اما این یک وعده بزرگ قهوه است. و بسته به نحوه دم کردن قهوه سرد شما، ممکن است کافئین کمتر یا بیشتری داشته باشد. من یک دقیقه دیگر به آن می رسم، نگران نباشید.

 

در مورد قهوه داغ دم شده، و به خاطر داشته باشید که من فقط قهوه سیاه را در اینجا مقایسه می کنم، که اغلب در فنجان های بسیار کوچکتر سرو می شود. مانند یک شات اسپرسو، یا چیزی کمتر از 5 اونس/150 میلی لیتر به طور کلی.

 

شاید به این دلیل است که قهوه سرد بیشتر یک نوشیدنی تابستانی است و به نظر می رسد چیزی است که بیشتر مردم دوست دارند در یک بعد از ظهر گرم ژوئیه از آن بنوشند، یا شاید این یک عادت باشد، مطمئن نیستم.

 

اما اگر به هر کافی شاپی نگاه کنید، متوجه این تفاوت خواهید شد.

 

چرا این مهم است؟ خوب، برای یک چیز، اگر کسی هستید که دوست دارید مقادیر زیادی قهوه بنوشید، دفعه بعد که قهوه سفارش می‌دهید ممکن است این مورد را به خاطر بسپارید.

 

و همچنین اگر می‌خواهید در مصرف کافئین خود محدودیت ایجاد کنید، دم‌نوش داغ ممکن است برای شما مناسب باشد زیرا به نظر می‌رسد کمتر از قهوه سرد دارد.

 

3. طعم قهوه داغ با قهوه سرد متفاوت است

شاید به خاطر سطح اسیدی قهوه داغ باشد، یا شاید یکی از آن موقعیت‌هایی باشد که دما بر درک ما از طعم‌ها تأثیر می‌گذارد.

 

مسئله این است که بسیاری از مردم گزارش می دهند که طعم اسیدی بیشتری در قهوه دم کرده داغ نسبت به قهوه سرد دارند. این ممکن است به این دلیل باشد که طعم‌های تند بیشتر احساس می‌کنند، تقویت می‌شوند و به همین دلیل نت‌های اسیدی/ترش ممکن است بیشتر برجسته شوند.

 

در حالی که قهوه یخی ساخته شده با قهوه دم شده سرد اغلب کمتر تلخ، اسیدی کمتر و طعم لطیف تر گزارش شده است.

 

این ممکن است به این دلیل باشد که دم کشیدن قهوه سرد بسیار بیشتر طول می کشد و طعم آن ممکن است متفاوت باشد زیرا بسیاری از ترکیبات موجود در قهوه فقط در دماهای بالا قابل حل هستند. این در مورد روغن قهوه و اسیدهای طبیعی موجود در قهوه صدق می کند.

 

نتیجه یک قهوه بسیار کمتر تلخ و اسیدی است که در برخی موارد کاملاً غیر تلخ یا اسیدی است.

 

4. قهوه سرد ممکن است زمان بیشتری برای دم کشیدن نیاز داشته باشد

این ممکن است برای برخی افراد مهم باشد یا نباشد، اما دم کردن قهوه سرد ممکن است بیشتر از قهوه داغ طول بکشد.

 

دم کردن سرد، که به نظر می رسد بهترین راه برای تهیه قهوه سرد است، بسته به مدت زمانی که می توانید صبر کنید و می خواهید طعم آن چقدر قوی باشد، از 8 ساعت تا 18 ساعت طول می کشد.

 

اگر بخواهید از قهوه ی داغ دم کرده ای که سرد شده است، قهوه یخی درست کنید، گذاشتن آن روی پیشخوان بیشتر طول می کشد، زیرا باید آن دقایق اضافی را برای خنک شدن آن بگذارید.

 

بنابراین اگر در حال فرار هستید و واقعاً به قهوه نیاز ندارید، دم کردن داغ سریعترین راه برای کافئین است.

 

آیا قهوه داغ قوی تر از قهوه سرد است؟

قدرت - یعنی محتوای کافئین - هر قهوه بستگی به نحوه دم کردن آن و مقدار آن در فنجان دارد.

 

این یک روش بسیار ناهموار برای اندازه گیری کافئین می کند، زیرا می توانید نتایج متفاوتی از روش های مختلف دم آوری بگیرید.

 

با این حال، به طور کلی، به نظر می رسد که قهوه سرد دارای محتوای کافئین بالاتری نسبت به دم کرده گرم است (2).

 

شما همچنین متوجه این موضوع در برترین نوشیدنی های کافئین دار استارباکس خواهید شد، جایی که صدر لیست مملو از نوشیدنی سرد و نیترو است.

 

این محتوای بالای کافئین ممکن است نتیجه زمان بسیار طولانی دم کردن سرد (چند ساعت) باشد، همراه با این واقعیت که اجازه دهید قهوه برای مدت طولانی دم بکشد، طعم آن را خراب نمی کند، بنابراین بیشتر مردم اهمیتی نمی دهند.

 

نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که نوع دانه قهوه که استفاده می کنید همیشه تأثیر زیادی بر میزان قوی بودن قهوه شما از نظر کافئین دارد.

 

دانه های روبوستا قوی ترین دانه ها هستند که نصف کافئین آن نسبت به عربیکا است. بنابراین دم کردن دو قهوه دقیقاً به همان روش، فقط یکی از روبوستا و یکی عربیکا است که در نهایت ربوستا برنده مسابقه می شود.

 

بنابراین برای پاسخ به اینکه آیا قهوه داغ قوی تر از قهوه سرد است یا خیر، بستگی دارد. اگر قهوه یخی تهیه شده از قهوه سرد می خورید، بله، تقریبا همیشه از نظر کافئین قوی تر خواهد بود.

 

اگر قهوه یخی تهیه شده از قهوه داغ و سپس سرد میل می کنید، ممکن است تفاوت قابل توجهی وجود نداشته باشد.

 

به نظر می رسد قهوه سرد ممکن است سالم تر باشد یا اینطور است؟

از نظر سلامتی، قهوه می تواند هم خوب و هم بد باشد.

 

اگر بیش از حد از آن بنوشید و کافئین زیادی در سیستم خود داشته باشید، ممکن است بد باشد

 

اما اگر مقدار کمی کافئین دارید و به تمرکز و رفلکس کمک می کند، می تواند خوب باشد و همچنین شما را بیدار نگه می دارد.

 

تمام آنچه گفته شد، بیایید به موضوع اسیدیته بپردازیم. اکثر مردم استدلال می کنند که قهوه دم کرده سرد (و این موضوع در صورتی که قهوه سرد شما دم کرده سرد باشد، مرتبط است) اسیدیته کمتری دارد، بنابراین برای معده و روده راحت تر است.

 

و این حقیقت دارد. به نظر می رسد که دم نوش سرد در مقایسه با قهوه داغ برای اکثر مردم بهتر می شود.

 

اما، این واقعیت نیز وجود دارد که قهوه داغ به سادگی آنتی اکسیدان های بیشتری نسبت به دم کرده سرد استخراج می کند (1). از آنجایی که همه در مورد فواید سلامتی قهوه به دلیل مقادیر بالای آنتی اکسیدان های آن هیجان زده اند، فکر می کنم این نکته ای است که باید در نظر گرفته شود.

 

بنابراین برای پاسخ به اینکه آیا قهوه سرد سالم تر از دم کردن داغ است، من فکر می کنم که نتایج قطعی نیست. اگر قهوه شما داغ دم شود، ممکن است آنتی اکسیدان بیشتری داشته باشد اما اسیدیته بالاتری نیز داشته باشد و این ممکن است برای شما خوب نباشد.

 

اما اگر قهوه یخی شما سرد دم شود، اسیدیته پایینی خواهد داشت و احتمالاً سطح آنتی اکسیدان کمتری خواهد داشت.

 

شما انتخاب کنید اما هر کاری که انجام می‌دهید، اگر می‌خواهید طرف سالمی داشته باشید، سعی کنید به قهوه سیاه پایبند باشید. افزودن شیر و شکر فقط کالری را به همراه خواهد داشت.

 

پس آیا قهوه سرد بهتر از قهوه داغ است؟

در کل فکر می کنم نتایج قطعی نیست. در اینجا هیچ برنده قطعی وجود ندارد، به نظر من زیرا به نظر نمی رسد علم از یک طرف یا طرف دیگر حمایت قاطعانه ای را ارائه کند.

 

شاید به تحقیقات بیشتری نیاز باشد، یا شاید صرفاً یک موضوع سلیقه ای باشد.

 

برای من، به نظر بسیار ذهنی خودم، قهوه داغ به نظر بهتر است. من از طعم آن بسیار بهتر از قهوه سرد لذت می برم و فکر می کنم که آنتی اکسیدان ها را می توان در صورت نیاز از نوشیدنی های دیگر مانند ماچا یا میوه ها به دست‌آورد.

 

نتیجه

قهوه سرد و قهوه داغ نوشیدنی های متفاوتی هستند، در نهایت آنها یک چیز هستند - قهوه. چه کسی آن را گرم یا سرد دوست داشته باشد، نتیجه نهایی بسیار مشابه است.

 

برای کسانی که به سلامتی اهمیت می‌دهند، فکر می‌کنم نکته مهم‌تر این نیست که قهوه داغ یا سرد است، بلکه این است که قهوه سیاه یا شیرین شده و با شیر اضافه شده است.

آخرین مطالب