چگونه برای حل 6 مشکل گوارشی رایج

چگونه برای حل 6 مشکل گوارشی رایج
درد معده ، ریفلاکس ، بیماری التهابی روده (IBD) و سایر مشکلات شکمی که می تواند زندگی را بدبخت کند ، پایان دهید
توسط Margery D. Rosen ، 21 فوریه 2014 | نظرات: 17

7 نوع دردسرهای شکمی
ISTOCK

ورزش ممکن است در جلوگیری از مشکلات گوارشی نقش داشته باشد.

En español l مشکل معده دارید؟ تو تنها نیستی. طبق مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها ، هر سال حدود 50 میلیون آمریکایی پزشک بیماری های گوارشی را می بینند.

کارشناسان پزشکی می گویند خوشبختانه این چیزی نیست که ما باید با آن زندگی کنیم. دیوید کاره لاک ، رئیس بیماریهای گوارشی در مرکز پزشکی بث اسرائیل در نیویورک می گوید: “در حالی که برخی از سیستم های بدن کاهش می یابد ، افزایش مشکلات GI لزوماً یک قسمت عادی از پیری نیست.” درست است که بسیاری از بیماری هایی که در دستگاه گوارش تأثیر می گذارند با افزایش سن از بین می روند ، از جمله دیابت ، آرتریت ، فشار خون بالا ، بیماری تیروئید و مشکلات عصبی مانند بیماری پارکینسون.

در خبرنامه سلامت AARP ثبت نام کنید

آیا می تواند سرطان باشد؟

علائم سرطان روده بزرگ از جمله کاهش وزن غیر قابل توضیح ، استفراغ ، نفخ مزمن شکم و خون در مدفوع ، بسیاری از مشکلات شایع معده را تقلید می کند. اگر قبلاً چنین نکرده اید ، یک کولونوسکوپی پایه را برنامه ریزی کنید. ماگ ریزک ، متخصص گوارش در کلینیک کلیولند در کلیولند می گوید: “احتمال ابتلا به سرطان روده بزرگ با افزایش سن افزایش می یابد ، اما در صورت ابتلا زودهنگام ، این بیماری قابل درمان است.”

Brijen J. Shah ، استادیار دستگاه گوارش ، میکروب شناسی و داروهای تسکین دهنده در بیمارستان Mount Sinai می گوید: “داروهای لازم برای درمان آنها نیز عوارض زیادی را به همراه دارد.” داروهای ضد افسردگی ، تسکین دهنده درد ، داروهای بی خوابی ، فشار خون بالا ، بی اختیاری ، آسم و آلرژی و حتی مکمل های کلسیم و آهن می توانند مشکلات گوارشی را تحریک و تشدید کنند. ما همچنین با افزایش سن ، تمایل به فعالیت کمتری داریم و ورزش برای سالم ماندن روده – و بقیه ما – ضروری است.

با تشکر از درمان های جدید و انتخاب های هوشمندانه در شیوه زندگی ، کارهای زیادی می توانید انجام دهید تا همه چیز در حرکت باشد. آنچه شما باید بدانید در اینجا آمده است:

1. ریفلاکس
چه احساسی دارد: سوزش سر دل ، احساس سوزش و سوزش که از معده و قفسه سینه به سمت گلو شما بالا می رود. طعم ترش در دهان یا نیاز مداوم به پاک کردن گلو شما. قسمت های سرفه. اگر این علائم به طور مکرر اتفاق بیفتد ، ممکن است شما دچار بیماری رفلاکس معده و مری (GERD) شوید.

علت آن: دریچه بین مری و معده به درستی کار نمی کند و به اسید معده اجازه می دهد تا به سمت بالا نشت کند. موارد شدید می تواند به پوشش مری آسیب برساند ، شما را در معرض خطر سرطان مری قرار می دهد.

اعضای AARP از تخفیف های سلامتی و سلامتی لذت می برند

می توانید در معاینات چشم ، داروهای بدون نسخه ، سمعک و موارد دیگر صرفه جویی کنید

رفع: آنچه را که می خورید و هنگام خوردن تغییر دهید. اگر چه “همه متفاوت هستند” در آنچه باعث ریفلاکس می شود ، کار لا لاک اظهار داشت ، به خوبی مشخص شده است که قهوه ، چای ، شکلات ، نوشیدنی های گازدار ، غذاهای پرادویه ، الکل ، لبنیات و گوجه فرنگی باعث تحریک یا بدتر شدن رفلکس می شوند و منطقی است که از آن جلوگیری شود. بدترین متخلفین یک دفترچه خاطرات غذایی داشته باشید تا بدانید که قبل از شعله ور شدن چه چیزی را خورده اید ، آن ها را به مدت دو هفته از رژیم غذایی خود حذف کنید ، سپس به تدریج آنها را دوباره اضافه کنید تا ببینید که چگونه واکنش شما نشان می دهد. در ضمن ، اگر سیگار می کشید ، متوقف شوید. وعده های غذایی کمتری بخورید و هرگز در طول دو ساعت خوابیدن هرگز نخورید. سر تخت خود را 6 تا 10 اینچ بلند کنید (از بلوک یا کتاب زیر تشک استفاده کنید ، یا یک بالش فوم به شکل گوه بخرید).

برای تسکین کوتاه مدت ، آنتی اسیدها یا مسدود کننده های هیستامین -2 مانند Zantac یا Pepcid AC را امتحان کنید که اسید معده را مسدود می کند. موارد شدیدتر ممکن است به مهار کننده های پمپ پروتون (PPI) مانند Nexium ، Prilosec و Prevacid احتیاج داشته باشد – برخی از آنها فقط از طریق پیشخوان ، بعضی دیگر فقط با نسخه هستند. کار لاک می گوید: “درمان فعلی PPI – که باعث کاهش اسید معده می شود – بهترین چیزی است که ما تاکنون داشته ایم.” “بسیاری از بیماران دریافتند که می توانند غذاهایی را که قبلاً هرگز تحمل نمی کردند تحمل کنند.” با این حال توجه داشته باشید که این داروها می توانند عوارض جانبی جدی داشته باشند و برخی از متخصصان فکر می کنند که آنها بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند. اگر علائم بعد از دو هفته ادامه داشته باشد یا در هنگام بلع دچار خونریزی خون شوید یا در هنگام بلع دچار درد یا درد شدید ، به پزشک مراجعه کنید.

2. دیورتیکولوز
چه احساسی دارد: اگر مورد خفیفی دارید ممکن است اصلاً چیزی احساس نکنید. موارد جدی تر؟ تب ، لرز ، گازسوزی ، نفخ ، دوره های متناوب یبوست و اسهال ، درد شدید شکم در قسمت پایین شکم.

چه عواملی باعث آن می شود: دیواره های روده بزرگ ضعیف شده و سفت می شوند و جیب ها یا برآمدگی هایی به نام دیورتیکول تشکیل می دهند. اگر دچار التهاب یا آلوده شدن یا ترکیدن آن شوید ، باکتریهای مدفوع را در شکم آزاد می کنند.

رفع: بدون علائم؟ مشکلی نیست اگر عفونت تنظیم شود ، آنتی بیوتیک ها ، رژیم غذایی مایع و استراحت ممکن است آن را از بین ببرد. یک رژیم غذایی با فیبر بالا ممکن است به حفظ آن بپردازد ، گرچه مطالعات اخیر نشان می دهد که غیر از این است. موارد شدیدتر از جمله آبسه ، خونریزی و سوراخ شدن دیواره روده می تواند باعث درد شدید شود و ممکن است نیاز به جراحی داشته باشد. در گذشته ، پزشکان به پتی می گفتند

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>