هدرز تمام استیل پرشیا موتور زانتیا ELX – اگزوز خودرو مشهد

با استفاده از این قابلیت تغییر مسیر خودرو در سرعتهای بالا بهتر و پایدارتر میگردد. در مدل فیس لیفت، گرافیک چراغهای جلو و عقب دستخوش تغییراتی شده است و طراحی سپر جلو و شب رنگهای سپر عقب نیز تغییر کرده است. البته این نکته منفی سانتافه در مدل ۲۰۱۰ تا حدودی برطرف شده است. اما با افزایش تعداد رقبا و سخت شدن رقابت، هیوندای تصمیم به اعمال تغییراتی در سانتافه گرفت، که مجموعه این تغییرات را در مدل فیسلیفت سانتافه (مدل ۲۰۱۰) اعمال کرد. پوشش چوبی در کنار روکش چرم مصنوعی برای صندلیها در مدل کلاسیک و پوشش چرم طبیعی برای مدل آوانگارد، فضایی لوکس را به نمایش میگذارند. هیچگاه در سرپایینی ها موتور خودرو را خاموش نکنید چون همانطور که در کتاب دو نیز صحبت شد بوستر ترمز به موتور وابسطه است و از کار می افتد. موتورهای ۱۶ سوپاپ در مرحله مکش گاز یا مخلوط بنزین و هوا را به واسطه دو دهانه راحت و بهتر دریافت کرده و در مرحله تخلیه نیز دود را سریعتر از موتور خارج می کنند به عبارتی دیگر موتور در دورهای بالا که نیاز به تنفس بیشتری دارد به علت کافی نبودن زمان مکش و همچنین اینرسی و کندی گاز ورودی، موتور به سختی نفس میکشد که در این حالت موتور های ۱۶ سوپاپ با افزایش سطح مقطع دهانه سوخت را به بهتر دریافت کرده و به سرعت تخلیه می کنند.

در پیچ اول خودرو به راحتی توانایی ورود به پیچ با دنده 3 را داشته و طول پیچ را با اطمینان بیشتری نسبت به خودرو قبل پشت سر میگذارد و به علت عدم لزوم تعویض دنده، در هنگام خروج از پیچ کم فرمانی (Understeer) کمتری نسبت به نسل قبل داشته و خودرو با اطمینان و ثبات بیشتری وارد 400 متر دوم میشود. مهمترین تغییری که سانتافه به خود دید، ارتقا موتور7/2 لیتری قدیمی بود که خیلی از مالکان از ضعف آن نسبت به بدنه سنگین خودرو شکایت داشتند. البته لازم به ذکر است که نمونههای آوانگارد، سطح امکانات بالاتری نسبت به مدلهای کلاسیک دارند، که از جمله این امکانات اضافی میتوان به، شیشههای UV، سقف پاناروما، پوشش چرم طبیعی کابین، گرمکن و سردکن صندلیها و تهویه جداگانه برای سرنشینان عقب، اشاره کرد. همچنین استفاده از قطعات فلزی نقرهای رنگ جلوهای اسپرت به کابین بخشیدهاند، که در کنار روکش چرم مصنوعی صندلیها، حس خوبی ایجاد کردهاند. از دیگر امکانات توسان به شمار میآیند، که در نمونههای فول، روکش چرمیصندلیها و سانروف هم به این فهرست اضافه میشود. لوازم سری۵ به خاطر واردات گستردهاین مدل بهایران، به راحتی در بازار یافت میشود.

فهرست امکانات هم راضی کننده است و در زمانی که این مدل عرضه میشده، از نظر امکانات و تجهیزات یک سرو گردن بالاتر از رقبای خود قرار داشته است. کیفیت بعضی از قطعات در سطح یک بامو لوکس قرار ندارند، معيارهايي مانند امكانات، راحتي، سواري نرم و لوكس بودن كابين جزو مواردي هستند كه حضورشان در سري 5 كمرنگ است. دیاگ یا عیب یاب با تعریف فضای نرم افزای و برنامه الگوریتمی ECU اطلاعات مربوط را از خودرو دریافت نموده و در تصویر به کاربر نشان میدهد. به سراغ طراحی سانتافه میرویم. با عرضه در بازار ایران، بلافاصله به یکی از محبوب ترین شاسی بلندهای لوکس بازار تبدیل شد، اما شرکت سازنده پس از توقف تولید این مدل، هنوز خبری از نسل جدید آن نداده است و فعلا اتاق بزرگ سانتافه جدید را به عنوان جایگزین آن در نظر گرفته است. هزینه خرید یک Eکلاس دست دوم شاید با هزینه خرید یک سدان آسیایی ۲۰۱۳ برابر باشد، اما هزینههای جانبی و لوازم یدکی بنز به مراتب بالاتر است. اما اگر با خودتان کنار بیایید و ریسک خرید خودرو دست دوم را قبول کنید، به جای خودروهای چینی گران قیمت و دیگر خودروهای داخلی، هنوز هم می توان در بازار خودروهای دست دوم انتخاب هایی داشت که همچنان هیجان انگیز به نظر می رسند و می توانند تا حد زیادی نظر خریدار را به خود جلب کنند.

آوانته را از جلو، به عقیده بسیاری از افراد، نه می توان زشت نامید نه زیبا! به خصوص اینکه کیفیت مناسب متریال کابین، سرنشینان را بیشتر به توسان امیدوار میکند. از توسان انتظار قابلیت آفرود نباید داشت، اما به عنوان یک شاسی بلند جمع و جور برای تردد در مسیرهای شهری کاملا مناسب است. سیتروئن زانتیا SX۲۰۰۰، خودرویی ساخت کشور فرانسه است که در سال ۱۳۸۰ طراحی شد و در آن از یک موتور ۴ سیلندر با ۱۶ سوپاپ استفاده شده است. ازجمله مشکلات رایج در پارس سال میتوان به واشر سر سیلندر زدن و صدای تقتق فرمان در زمان دور زدن اشاره کرد. همچنین در بخش موتوری نیز ویژگی های قابل توجه موتور 6 سیلندر و 3 لیتری این خودروی پرفروش است. با رستم مهرزاد، مدیر پروژه انطباق موتور XU7 پلاس با خودروهای، پژو 405، پژو پارس و سمند، در مورد مشخصات و ویژگی های موتور XU7 پلاس گفت و گو کردیم. در یک تعریف کلی میتوان هدرز پرشیا موتور زانتیا ELX را یک قطعه فنی برای تیونینگ و همچنین تقویت موتور در نظر گرفت که در زمانی که قیمت خودرو بالا میرود و افراد توانایی خرید یک ماشین پرقدرت و با کیفیت را ندارند، مورداستفاده قرار میگیرد و آن را بر روی خودرو نصب میکنند که نصب این قطعه سبب پیدایش ویژگیهای مختلفی در خودرو نیز میشود.

اگر از نوشتن این مطلب لذت بردید و مطمئنا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد موتور زانتیا لطفا از صفحه ما بخواهید.