نظارت بر عطرها باید افزایش یابد

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: رسیدگی به تخلفات عطر سازان مستلزم عزم جدی وزارت صنعت ، معدن و تجارت و همچنین وزارت بهداشت است که باید کنترل بیشتری بر فعالیت عطر سازان داشته باشد.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری دانشجو ، همایون هاشمی در رابطه با فروش داروهای سقط جنین و ترک اعتیاد در عطرها گفت: فروش مواد مخدر در عطرها غیرقانونی است و نباید به هیچ وجه مجاز به این کار باشند. نظارت بر عطرها باید با دقت و حساسیت انجام شود تا در این راه اعتماد مردم به دست آید.

نماینده مردم میاندوآب ، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عطر سازان نباید به هیچ وجه در فروش دارو دخالت کنند ، تصریح کرد: به عطر سازان فقط اجازه فروش گیاهان دارویی داده می شود و از آنجا که تخصص لازم را برای تهیه دارند. و آنها مجبور نیستند تحت هر شرایطی مواد مخدر بفروشند.

وی گفت: به غیر از داروهای بدون نسخه (OTC) مانند استامینوفن و آسپیرین که می توان از داروخانه ها تهیه کرد ، بقیه داروها باید توسط پزشک تجویز شوند. .

هاشمی با تأکید بر لزوم نظارت مستمر بر عملکرد این مراکز توسط وزارت بهداشت ، تهیه و فروش مواد مخدر توسط عطر سازان را غیرقابل توصیف دانست و تصریح کرد: وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی باید به عنوان سرپرست قانونی خود عمل کند. و داشتن بازرسی و نظارت مناسب در این زمینه و معرفی متخلفین به مراجع قضایی؛ البته نظارت باید دائمی باشد نه موقتی.

وی با بیان اینکه کمبود قوانینی برای مقابله با عطر سازان متخلف وجود ندارد ، افزود: رسیدگی به تخلفات عطر سازان نیاز به عزم جدی وزارت صنعت ، معدن و تجارت و همچنین وزارت بهداشت دارد که باید کنترل بیشتری در این زمینه داشته باشد. فعالیت های عطر سازان .

نماینده مردم در مجلس دهم فروش داروهای ترک اعتیاد در عطرها را زنگ خطر جدی خواند و در مورد تأسیس داروخانه های گیاهی گفت: “داروخانه های گیاهی یک فرایند علمی و علی رغم مبنای قانونی است ، اما عملاً شاهد برپایی اینها هستیم مراکز ” ما البته نیستیم ، کمیسیون بهداشت درباره این موضوع اظهار نظری نکرده است ، اما در جلسه‌ای که با مسئولان وزارت بهداشت و داروسازان داشتیم ، مقرر شد وظیفه تعیین کنیم.

نماینده مردم میاندوآب ، شاهین دژ و تکاب در مجلس شورای اسلامی ، به خانه ملت گفت: باش.

عضو کمیسیون بهداشت و پزشکی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ایجاد داروخانه های گیاهی نیاز به بررسی بیشتر دارد ، توضیح داد: ایجاد داروخانه های گیاهی می تواند در رفع وضعیت نامطلوب عطر سازان مؤثر باشد.

سایت مرجع