میلگرد 8

میلگرد ۸ شاخه ای ، پرمصرف‌ترین مقطع در خاموت سازی

میلگرد 8 شاخه‌ ای برای ساخت خاموت و مش‌های فولادی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین قیمت میلگرد سایز 8 در این ساخت‌ و سازهایی این چنینی اهمیت دارد. میلگرد، مقطعی فولادی با سطح دایره‌ای است که به دو صورت کلاف و شاخه‌ای در بازار به فروش می‌رسد.

 میلگردها بر اساس قطر مقطع، سایزبندی می‌شوند. به طور معمول سایزهای 8 تا 32 میلگرد بیشتر مورد استقبال مشتریان قرار می‌گیرد. مصرف بالای این مقطع در ساخت و سازهایی مثل خاموت، موجب شده تا مشتریان به دنبال استعلام قیمت میلگرد سایز 8 باشند.

 

روش تولید میلگرد 8 شاخه ای

برای تولید میلگرد 8 شاخه ای در قدم اول باید نسبت به تهیه ماده اولیه اقدام کرد. انواع شمش با گریدهای مختلف فولادی در تولید میلگرد مورد استفاده قرار می‌گیرد. در بازار آهن آلات شمش اولیه با شکل مقطع مختلف به فروش می‌رسد.

 هرچند که برخی از تولید کنندگان توانایی تولید شمش را در اختیار دارند و به این ترتیب نیازی به خرید ماده اولیه ندارند.

کوره‌هایی برای گرم کردن شمش در ابتدای خط تولید قرارمی‌گیرد. پس از اینکه شمش‌ها متناسب با ابعاد کوره برش داده شدند، به داخل کوره هدایت می‌شوند. پس از رسیدن دمای ماده اولیه به چیزی در حدود 1200 درجه سانتی‌گراد، از کوره خارج می‌گردد.

این کار با هدف افزایش انعطاف‌پذیری فولاد انجام می‌گیرد. شمش گداخته در هر مرحله از نورد، کاهش ضخامت می‌دهد. این کار تا زمانی که سایز میلگرد به 8 میلی‌متر برسد، ادامه پیدا می‌کند.

پس از خارج میلگرد از خط نورد، در مجاورت هوا و یا عبور از تونل پاشش آب، خنک می‌شود.

 

مروری بر فرآیندهای شکل دهی فلزات صنعتی

میلگرد 8 شاخه ای را معمولا به طول‌های 6 و 12 متری برش می‌دهند. هرچند که در صورتی که به طول‌های دیگری نیاز دارید، می‌توانید تولید کننده را مطلع کنید. توجه کنید که برای آجدار کردن میلگرد، از دستگاه مخصوص آج زنی استفاده می‌شود.

در صورتی که میلگرد 8 شاخه ای ساده به این فرایند احتیاجی ندارد.

 

بسته بندی میلگرد 8

بسته بندی کردن انواع میلگرد، با عنوان بندیل کردن شناخته می‌شود. در هر بندیل تعداد مشخصی از میلگرد 8 شاخه ای کنار هم قرار گرفته و با تسمه‌های فولادی یا پلاستیکی محکم می‌گردد. به هر بندیل پلاکی محتوی اطلاعات میلگردها نصب می‌شود.

 

کاربرد میلگرد 8 شاخه ای

کاربرد میلگردها در سازه‌های بتنی، به دلیل استحکام بالایی است که فراهم می‌کند. اغلب میلگردهای سایز بالا در آرماتوربندی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در حالیکه میلگرد 8 شاخه ای اغلب برای مش فولادی و تولید خاموت کاربرد دارند.

میلگرد سایز 8 و مش فولادی

از جمله کاربردهای مهم میلگرد 8 شاخه ای ، تولید مش فولادی است. ساختار شبکه‌ای که از در هم تنیدن تار و پود تولید می‌گردد، تحت عنوان مش فولادی شناخته می‌شود.

 مش‌های کاربردهای متنوعی دارند. برای جداسازی ذرات کوچک از مش‌ با ابعاد کوچک استفاده می‌شود. هرچه ابعاد مش بزرگتر شود، ذرات بزرگتری از آن عبور می‌کند.

میلگرد سایز 8 و خاموت

میلگردها به دو صورت طولی و یا عرضی در ساختمان سازی به کار می‌رود. میلگردهای عرضی که عمود بر میلگردهای طولی قرار می‌گیرد، با نام خاموت شناخته می‌شوند. در واقع خاموت به میلگرد خم کاری شده گفته می‌شود.

این مقاطع عرضی با محکم نگه داشتن تیر و ستون، استحکام سازه را ارتقا می‌دهند. میلگرد 8 شاخه ای به عنوان پرمصرف‌ترین مقطع در خاموت سازی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

خاموت‌های ساخته شده با میلگرد 8 شاخه ای براساس شکل ظاهری به دو دسته باز و بسته تقسیم بندی می‌شوند. علاوه‌بر این دسته بندی، هر خاموت نام مخصوصی دارد که با آن نام در بازار شهرت دارد. در این میان می‌توان به ادکا، خرک، رکابی، سنجاقک، راستا یا سیتا اشاره کرد.

 

عوامل موثر بر قیمت میلگرد سایز 8

برای تعیین قیمت هر مقطع فولادی مثل میلگرد 8 شاخه ای ، مجوعه‌ای از عوامل دخیل هستند. هر کدام از این عوامل بسته به شرایط روز تغییر می‌کنند.

 همانگونه که در رابطه با قیمت میلگرد 16 نیز گفته شد، قیمت میلگرد سایز 8 نیز سوار بر عوامل متعدد دچار تغییر و تحول می‌شود. در ادامه عوامل موثر بر قیمت میلگرد سایز 8 بررسی خواهد شد.

 

قیمت میلگرد 8 بناب

کارخانه‌های مختلفی در داخل کشور به تولید میلگرد 8 شاخه ای مشغول هستند. کیفیت و مرغوبیت محصول موجب شده تا نام این برندها بر سر زبان‌ها بیفتد.

میلگرد میانه، تیکمه داش، راد همدان و بناب را می‌توان از بهترین تولیدکنندگان ایران دانست. میلگرد بناب یکی از معروفترین تولید کننده میلگرد 8 شاخه ای می باشد و قیمت میلگرد 8 بناب یکی از سوالاتی است که مشتریان از ما پرس و جو میکنند.

کیفیت میلگرد سایز 8

هر برند تولید کننده میلگرد کیفیت مشخصی را برای محصول خود در نظر می‌گیرد. مرغوبیت و کیفیت میلگرد از مجموعه عوامل متعددی نشات می‌گیرد. کیفیت ماده اولیه، دقت در تولید و انجام دقیق آنالیزهای شیمیایی و مکانیکی همگی به تولید یک محصول با کیفیت منجر می‌شود.

کیفیت آنچنان اهمیت دارد که در شهرت کالا تاثیر به سزایی دارد. هم‌چنین باعث می‌شود تا خریدار شکی در خرید آن محصول نداشته باشد. توجه به این نکته ضروری است که کیفیت بدون هزینه ممکن نیست.

 بنابراین پیش از خرید باید این نکته را در نظر داشته باشید که محصول مرغوب قیمت غیر منطقی و یا خیلی پایین نخواهد داشت.

 

استانداردهای میلگرد 8

تولید میلگرد 8 شاخه ای براساس استانداردهای مختلفی صورت می‌گیرد. اما استانداردی که اغلب تولید کنندگان نسبت به استفاده از آن تمایل دارند، استاندارد روسی است. مطابق با این استاندارد، میلگردها در 4 گروه A1، A2، A3 و A4 تولید می‌شوند.

میلگرد ساده و بدون آج با نماد A1 به فروش می‌رسد. A2 تا A4 همگی از نوع میلگرد آجدار هستند. هر کدام میلگردهای آجدار و ساده کاربرد مخصوصی دارند. بودن و یا نبودن آج بر روی میلگرد به انجام فرایند آج زنی وابسته است. میلگرد 8 شاخه ای بسته به استاندارد تولید می‌تواند تفاوت قیمت داشته باشد.