منابع مطالعاتی برای آزمون های استخدامی فراگیر و آموزش و پرورش

از آ«جایی که بازوهای هر گروه كلاف باید دو قطب بسازند و تعداد گروه كلافهای اصلی نیز برابر با تعداد قطبها باشد؛ لذا باید در نصف شیارهای زیر هر قطب مربوط به سیم پیچ اصلی یك طرف گروه كلاف و در نیم باقیمانده دیگر گروه كلاف بعدی قرار بگیرد. بخش بزرگتری از مراجعات مشتریان به مغازه داران و تعمیرکاران موبایل مربوط به مشکلات نرم افزاری می شود. در این پست قصد داریم شما را با انواع سیم پیچی ماشین های الکتریکی که بخش کوچکی از طراحی ماشین الکتریکی می باشد، آشنا نماییم تا به صورت کلی بدانید برای ترسیم یک سیم پیچی به چه مواردی نیاز داریم، شاید در نگاه اول مطالب بیان شده دشوار به نظر بیایند چرا که به صورت پیوسته و پشت سر هم از فرمول ها و اصطلاحات جدید برای شما استفاده کرده ایم. در این نرمافزار سعی شده به آموزش سیم پیچی موتورهای الکتریکی سه فاز و مهمترین نکاتی که در زمینه تعمیر این موتورها برای پرسنل شاغل در بخش تعمیرات ضروری است، پرداخته شود و مطالب به همراه فیلم و عکس جهت یادگیری فیلم آموزشی سیم پیچ آسانتر آورده شود.

تعداد کلافهای لازم: در فرآیند سیم پیچی موتورهای الکتریکی تعداد کلافهای فازها با هم برابر و مجموع حلقههای کلاف هم یکسان در نظر گرفته میشود. همچنین مقاومت سیمپیچی در برابر رطوبت را افزایش داده و ضریب دیالکتریک آن را نیز بالا میبرد. با توجه به حساس و تخصصی بودن سیم پیچی موتور انجام هرگونه اشتباه در این پروسه، می تواند سیم پیچی موتور را با مشکلات مختلفی مواجه کند. رضا- شاد : سلام پیرو درخواست منابع برای درس اطلاعات عمومی کلییه رشته ها و تخصصی رشته حسابداری موارد زیر پیشنهاد می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره دورههای این آموزشگاه میتوانید به وب سایت آموزشگاه/https://amoozeshgahfanni.com مراجعه نمایید. ۳- استخراج مشخصات: پس از بازکردن و دمونتاژ موتور، بهتر است برای موتور کارت شناسایی که شامل اطلاعات مفیدی در رابطه با آن میباشد،تهیه شود. از دیگر مراحل سیم پیچی موتور الکتریکی، سربندی کلافها بوده که شامل دو نوع سربندی اتصال دور و اتصال نزدیک میشود.

هرچند برخی از انواع لعابها، به حرارت برای خشک شدن احتیاج نداشته و در هوای آزاد خشک میشوند.از آن جمله می توان به شارلاک و Insulating Varnish اشاره کرد. در مرحله بعد به سراغ جا دادن هسته می رویم که طبق ویدیو ابتدا هسته های E شکل و سپس هستهI را قرار می دهیم، سپس از چسب مایع برای محکم شدن و یا رنگ برای زیبایی کار استفاده می نماییم. دراین حالت باید جریان فازهای مختلف آن را اندازهگیری و با یکدیگر مقایسه کردکه باید با یکدیگر برابر بوده و از جریان نامی موتور کمتر باشد.از دیگر کمیتهایی که باید هنگام کار موتور اندازهگیری شود، سرعت آن در حالت بیباری است.که سرعت در بیباری اندکی از سرعت در بار کامل یا همان سرعت نامی موتور بیشتر است. بسیاری از افراد تصور می کنند که بازار کار این شغل اشباع شده است و نمی توانند از این شغل درآمد خوبی کسب نمایند، شاید باور نکنید اما هستند تعمیرکارانی که درآمدی برابر با 20 تا 50 میلیون تومان در ماه از این شغل کسب نمایند. قبل از شروع به سیم پیچی موتورهای الکتریکی ، لازم است تا ابتدا دیاگرام یا به عبارتی دیگر نقشه سیمپیچی تهیه شود.

موتورهای الکتریکی یک از پرکاربردترین تجهیزات برقی هستند که در یک محیط صنعتی به کار گرفته میشوند. برای ورود به این شغل توصیه می کنیم پرطرفدارترین و پرکاربردترین پی ال سی های مورد استفاده در بازار را شناسایی کرده و با نحوه کار، برنامه ریزی و برنامه نویسی آنها آشنا شوید. پی ال سی ها انواع گوناگونی داشته و در کشورمان ایران برخی از برندهای plc بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. ۳-کلافپیچی مجدد موتور: برای پیچیدن کلافهای مورد نیاز برای یک موتور، امروزه از دستگاههای کلافپیچ استفاده می شود. ۶-۴-آزمایشات بعد از مونتاژ: پس از مونتاژ و سوار کردن موتور، برای مدتی کوتاه موتور به ولتاژ متصل میشود. ۴- مشخص کردن شیارهای مربوط به هر فاز با استفاده از جدول یا روشهای مشابه. ۵-۴-آزمایشات قبل از مونتاژ: که تست پیوستگی سیمپیچیهاکه با اتصال اهممتر به سرهای سیمپیچیهای مربوط به هر فاز صورت میگیرد، تست عایق بین سیمپیچیها و نیز بین هر سیم پیچی با بدنه و تست میدان دوار استاتوراز جمله تستهایی است که جهت اطمینان از صحت موتور انجام میگیرد. با دقت در شكل زیر ملاحظه می شود كه شیار 5 و 6 مربوط به سیم پیچ اصلی می باشد لذا در اینجا باید سیم پیچ راه انداز را از شیار 4 شروع نمائیم دیاگرام كامل این سیم بندی در شكل زیر با چهار گروه كلاف اصلی و دو گروه كلاف راه انداز مشخص شده است.

اگر شما این مقاله آموزنده را دوست داشتید و می خواهید اطلاعات بیشتری در مورد آموزش نرم افزار سیم پیچی موتور لطفا از سایت ما دیدن کنید.