معرفی گرامرلی و راهنمای استفاده از آن

اگر دستور زبان فارسی وجود داشت ، خط اول این متن مورد انتقاد قرار می گرفت و می گفت اشتباهات املایی دارم! Grammarly برای تصحیح و ویرایش خطاهای تایپی ، هجی و ساختاری استفاده می شود. موضوع این مقاله در مورد سیر تا پیاز این نرم افزار فوق العاده است. برای یادگیری همه چیز در مورد دستور زبان به ما بپیوندید.

معرفی نرم افزار Grammarley
دستور زبان چیست و ویژگی های آن چیست؟
Grammarly در سال 2009 با هدف اشکال زدایی ، نوشتن و عیب یابی گرامر و مبارزه با سرقت ادبی طراحی و راه اندازی شد. Grammarly یک بستر آنلاین رایگان است ، لازم به ذکر است که برخی از ویژگی های آن فقط با خرید یک حساب حق بیمه Grammarly در دسترس خواهد بود. البته نگران نباشید! نسخه رایگان شما را شروع می کند. نرم افزار گرامرلی دارای بیش از 500 قانون و اصول دستور زبان انگلیسی ، نگارش و هجی در قلب خود است.

همچنین از گرامر برای ویرایش و غلط خواندن متن ، دفتر ، رسمی ، تجاری و سایر متون تخصصی استفاده می شود. در این بخش ، گرامرلی برای مهارت های نوشتاری خود به کاربران خود نمره رتبه بندی می دهد؛ این نمره به حدی دقیق و معتبر است که می توان حتی برای نوشتن مقالات علمی نیز از آن استفاده کرد ، و جالب است بدانید که مجلات و نشریات معتبر بین المللی مانند Elsevier ، Science Direct ، Wiley و … از این شماره به عنوان معیاری برای سنجش استفاده می کنند. زبان مقالات آنها! علاوه بر این ، از آن برای تحقیقات سرقت ادبی و حمایت از حقوق صاحبان کار استفاده می شود.

بیایید به سرتان آسیب نرسانیم ، می توانید از گرامر برای ویرایش و تصحیح هر نوع متن در هر کجا استفاده کنید. فرقی نمی کند شما از چه ابزاری برای سیستم عامل استفاده کنید ، گرامر در کنار شماست!

ثبت نام ، Grammarly Panel User و ویژگی های آن
برای دسترسی به ویژگی های این بستر ، ابتدا باید ثبت نام کنیم. برای ثبت نام در گرامرلی به یک ایمیل احتیاج داریم.

شما می توانید با استفاده از ایمیل خود و انتخاب رمز عبور و وارد کردن نام خود ، ثبت نام خود را تکمیل کنید. البته این به شما امکان می دهد با استفاده از Gmail یا Facebook خود عضو Grammarly شوید.

پس از ثبت نام و تأیید ایمیل شما ، وارد پنل کاربری Grammarly می شویم.

گرامرلی چیست؟ – ایجاد یک حساب کاربری Grammarly
در پنل کاربری Grammarly رایگان ، چندین ویژگی و قابلیت وجود دارد که در زیر به بررسی آنها خواهیم پرداخت.

نحوه بررسی مشکلات نوشتاری و فنی و اصلاح آنها با گرامر
همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، پنل کاربری Grammarly دارای چندین بخش است که موارد زیر را شامل می شود:

گرامر من
حساب
برنامه ها
حق بیمه
خروج
بیایید نگاهی دقیق تر به هر یک از این بخش ها بیندازیم:
بخش My Grammarly برای ما مهمترین بخش است و از طریق آن می توانیم شروع به کار کنیم.

گرامر یادگیری – کار با پنل کاربری
در این بخش می توانیم فایل متنی مورد نظر خود را در قالب های docx، odt، rtf و txt در گرامر بارگذاری کنیم. همچنین ، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید ، می توانید متن را به صورت آنلاین تایپ کنید و در ضمن می توانید خطاهای دستوری ، هجی و هجی را نیز پیدا و تصحیح کنید.

در قسمت اهداف در منوی سمت راست گزینه های زیر وجود دارد:

با ویرایشگر متن گرامرلی کار کنید

این گزینه به شما کمک می کند تا نوع مخاطب مورد نظر خود را شخصی سازی کنید. گزینه های این بخش شامل موارد زیر است:

کلی: در این حالت متن عمومی است و تقریباً هر کس قادر خواهد بود متن را به راحتی درک کند.

دانش: این حالت بیشتر برای دانشگاهیان ، اساتید و توسعه دهندگان پروژه استفاده می شود و برای متون علمی و پژوهشی انتخاب مناسبی است.

کارشناس: با انتخاب این گزینه ، خواننده به بالاترین سطح درک در تخصص و ساختارهای دستوری پیچیده ای که در متن استفاده می شود ، نیاز دارد.

با استفاده از این گزینه می توانید ساختار متن را مشخص کنید تا گرامرلی بتواند متن را با دقت بیشتری بررسی کند. گزینه هایی که برای این گزینه دارید شامل سه حالت مختلف است:

رسمی: این حالت برای متون رسمی ، اداری و مقاله استفاده می شود.

غیررسمی: بیشتر برای متون عمومی و مکالمات آنلاین و غیررسمی ، این گزینه را انتخاب می کنیم.

خنثی: وضعیت وسواس بین دو مورد فوق و متن غیررسمی و عمومی را با وسواس بیشتر بررسی می کند.

گزینه دامنه برای پیشنهادات گرامر دقیق تر مناسب است. کلمات و عباراتی که در زمینه های مختلف پیشنهاد می شود ، اغلب در ژانرها و زمینه هایی مانند خلاق ، تجاری ، فنی ، عمومی ، دانشگاهی و غیره ارائه می شود. به خاطر داشته باشید که در حالت رایگان گرامر ، فقط می توانید از حالت General یا General استفاده کنید. این بخش بیشتر برای متون دانشگاهی و تخصصی مورد استفاده قرار می گیرد.
برای اطلاعات بیشتر در مورد گرامرلی از این سایت کمک بگیرید.