قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن در اندازه های مختلف قیمت تیرآهن تحت شرایط بازار قرار دارد و با نوسانات اقتصادی قیمت این کالا هم ب

توسط BASHARIATEMROOZ در 12 شهریور 1401

قیمت تیرآهن در اندازه های مختلف

قیمت تیرآهن تحت شرایط بازار قرار دارد و با نوسانات اقتصادی قیمت این کالا هم بالا و پایین می شود. می توان عوامل زیادی را در تعیین قیمت آن مؤثر دانست. برخی از کارخانه های تولیدکننده تیرآهن ها را به صورت کیلویی و برخی دیگر نیز به صورت شاخه ای می فروشند. این که برای تهیه تیرآهن از کجا اقدام شود هم اهمیت دارد. به نفع خریدار است که این کالا را از فروشگاه هایی تهیه کند که ارتباط مستقیم با تولیدکنندگان و کارخانه ها دارند. زیرا به این ترتیب می توانند تیرآهن با قیمت مناسب را پیدا کنند. یکی از این مراکز معتبر و قابل اطمینان آهن هایپر است که می توانید برای تهیه تیرآهن با کیفیت خوب و قیمت پایین با آنها تماس بگیرید.

وضعیت تیرآهن در مقایسه با دیگر مقاطع فولادی

قیمت تیرآهن در بازار بسیار پر اهمیت است و نوسانات آن می تواند در عرضه و تقاضای آن مؤثر واقع شود. آن را یکی از مهم ترین مقاطع فولادی در صنعت ساختمان سازی می دانند. این محصول بسیار پرکاربرد است و به همین علت کمترین تغییر در قیمت آن موجب اختلاف قیمت زیاد در هزینه های پروژه خواهد شد. یعنی تعداد تیرآهن مورد استفاده در برخی از پروژه های ساختمانی آنقدر زیاد است که به محض افزایش قیمت آن ممکن است آنها را با مشکلات مالی جدی مواجه کند. انتخاب مناسب تیرآهن می تواند چنان اثرگذار باشد که یک پروژه را منتهی به موفقیت یا حتی شکست کند.

البته این به این معنا نیست که قیمت میلگرد اهمیت زیادی در پروژه های ساختمانی ندارد. اما تیرآهن را می توان یکی از مهم ترین عوامل تعیین کننده دانست. فعالان حوزه ساخت و ساز همیشه توجه ویژه ای به قیمت این محصول داشته و دارند.   

قیمت میلگرد

عوامل مؤثر بر قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن تحت تأثیر عوامل گوناگونی قرار دارد. به همین دلیل هم هست که قیمت آن در کارخانه ها و فروشگاه های مختلف به طور متفاوت به خریداران عرضه می شود. برخی از این عوامل پیش بینی پذیر هستند و اما برخی دیگر با تحولات روز دچار تغییر می شوند. در کل، می توان گفت که امکان پیش بینی آن به طور دقیق وجود ندارد. کسانی که زیاد این محصول را خریداری می کنند شاید بتوانند با توجه به تجربه ای که کسب می کنند، قیمت آن را به طور نادقیق حدس بزنند و هزینه و بودجه خود را مطابق با آن در نظر بگیرند. تغییرات ناگهانی می تواند بازار فروش آن را دچار تحولات عجیبی بکند.

از دیگر عوامل مهم اثرگذار بر قیمت تیرآهن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

·        یکی از مهم ترین عوامل را می توان میزان عرضه و تقاضای تیرآهن در بازار دانست. عرضه کم و تقاضای بالا می تواند قیمت آن را با افزایش مواجه کند.

·        موقعیت سیاسی و اجتماعی و تحولات اقتصادی به شدت بر قیمت این کالا اثرگذار هستند.

·        اندازه تیرآهن نیز بر قیمت آن مؤثر است.

·        برند تیرآهن و تولیدکننده آن نیز می تواند قیمت آن را متمایز از بقیه کند.

·        زمان خرید هم اهمیت دارد و گاهی قیمت آن ممکن است از روزهای دیگر بالاتر رفته باشد.

·        هزینه حمل و نقل را هم نمی توان نادیده گرفت. این هزینه به میزان سفارش و نوع ماشین باربری و البته مقصد و مبدأ کالا نیز بستگی دارد.

 

قیمت اندازه های مختلف تیرآهن

قیمت تیرآهن به صورت روزانه تعیین می شود و ممکن است قیمت امروز آن با فردا قابل مقایسه نباشد. تیرآهن ها بیشتر در اندازه های 14، 16 و 18 به فروش می رسند و می توان این اندازه ها را از بقیه پرکاربردتر دانست. از مهم ترین عوامل اثرگذار در قیمت آن را می توان اندازه تیرآهن نیز دانست. البته نقش کارخانه ها را هم باید همیشه بررسی کرد و حتی می توان گفت این کارخانه ها هستند که قیمت آن را مشخص می کنند.  

وزن تیرآهن هم در قیمت آن تأثیر می گذارد. برای این که وزن تیرآهن شماره 14 در مقایسه با شماره های 16 و 18 پایین تر است، قیمت آن هم ارزان تر است. این شماره تیرآهن کاربردهای خود را در ساختمان سازی دارد. در برخی از ساختمان ها شماره 14 خیلی ظریف و کم محسوب می شود و لازم است که تیرآهن های با وزن بیشتر به کار روند. در جایی که به محصولی با وزن متوسط نیاز باشد، از شماره 16 استفاده می شود. یعنی در مواقعی که تیرآهن 14 کم و تیرآهن 18 زیاد باشد، حد وسط را در نظر می گیرند و تیرآهن 16 می تواند بهترین گزینه انتخابی باشد. قیمت تیرآهن 16 از شماره 14 ارزان تر و از شماره 18 گران تر است.

به این ترتیب، راحت می توان حدس زد که قیمت تیرآهن شماره 18 از هر دو آنها گران تر باشد. این تیرآهن را در دسته سنگین وزن ها قرار می دهند. این تیرآهن در ساختمان ها و برج ها با طبقه های خیلی زیاد و سازه های سنگین مورد استفاده قرار می گیرد. سازنده سازه می تواند برای تشخیص بهترین انتخاب تیرآهن برای پروژه خود نیز با مشاوران مجموعه آهن هایپر تماس بگیرد.

عوامل مؤثر بر قیمت تیرآهن

قیمت تیرآهن در وب سایت آهن هایپر

برای اطلاع از قیمت تیرآهن می توانید به وب سایت آهن هایپر به نشانی https://ahanhyper.com/ مراجعه کنید. این وب سایت همیشه قیمت های به روز به کاربران اعلام می کند. قیمت تمام محصولات آهنی به علاوه انواع تیرآهن به صورت دسته بندی و به راحتی در معرض دید خریداران قرار داده شده است. این مجموعه کارش را به صورت حرفه ای از سال 1386 شروع کرده است و کارشناسان و متخصصان زیادی با آن همکاری دارند که همگی با فراز و نشیب های این شغل به خوبی آشنا هستند. برای مشاوره رایگان درباره همه مسائل مربوط به تهیه تیرآهن و تشخیص اندازه و نوع مناسب می توانید از کمک آنها سود ببرید.   

قیمت تیرآهن اعلام شده در این وب سایت ممکن است در مقایسه با رقبا کمتر باشد. دلیل آن هم این است که این فروشگاه تیرآهن های خود را به طور مستقیم از کارخانه ها تهیه می کند و دست واسطه ها را کوتاه کرده است. قیمت های فهرست شده در وب سایت این فروشگاه برای همه کارخانه ها و برندهای تولیدی معتبر هستند.

آخرین مطالب