قانون بیمه شخص ثالث وب سایت رسمی بیمه پاسارگاد

در مقابل تخفیف عدم ضرر و زیان بیمه فرد ثالث، جریمه دیرکرد نیز در لحاظ گرفته شده میباشد که موجب ارتقا حق بیمه می‌شود. در صورتی ‌که در تمدید بیمه فرد ثالث وقفه‌ای تولید شود، به حق بیمه شخص ثالث آن به رخ روز شمار مبلغی جریمه تعلق میگیرد که این عدد برای خودروهای متفاوت متفاوت است. امکان پرداخت آنلاین حق بیمه آسماری مراحل پرداخت حق بیمه را هم مضاعف آسان تر کرده است. در بیمه نامه فرد ثالث برای جبران خسارت های مالی تعهداتی در نظر گرفته شده هست که به تعیین بیمه گذار خریداری خواهد شد که این تعهدات در سال 1400 از اساس 16 میلیون تومان شروع میگردد و تا سقف 320 میلیون تومان به جهت بیمه طومار فرد ثالث قابل خرید کردن هست .
همچنین بیمه اصلی ما خدمتی به نامیادآور تمدید یا اقساط بیمه نامهدارد که کلیدی وارد کردن اطلاعاتتان دیگر نگران فراموش کردن سررسید بیمه خود نخواهید بود. در بیمه شخص ثالث بیمه گذار، عموما مالک وسیله نقلیه بوده و کسی می باشد که بیمه نامه به اسم او صادر می شود، شرکت بیمه گر همان شرکتی می باشد که بیمه نامه شما از آن شرکت بیمه صادر می شود. فرد ثالث، فرد زیان دیده ای میباشد که غیر از راننده مقصر رخداد بوده و ضرروزیان چشم است. استدلال تاثیرگذار بر بیمه شخص ثالث، تخفیف عدم ضرر و زیان بیمه است به این معنی که به تعداد سالی که بیمه‌گزار از بیمه‌گر ضرروزیان دریافت نکرده باشد، در هنگام تمدید بیمه‌نامه می تواند از کمپانی بیمه‌گر تخفیف بگیرد و مبلغ تخفیف از حق بیمه شخص ثالث او کسر خواهد شد.
با اعتنا به این مسئله و این‌که ارزش بیمه فرد ثالث در برابر هزینه‌های تعمیر اتومبیلهای دیگر و یا هزینه‌های درمان افراد جراحت چشم بسیار قلیل بود، مردمان از خرید کردن بیمه ثالث استقبال کردند. خواسته از فرد ثالث در همین بیمه طومار همگی اشخاص خسارت چشم بوسیله راننده مقصر واقعه می‌باشد. بیمه شخص ثالث همه خسارت‌های جانی و مالی وارد شده به اشخاص ثالث را تا سقف تعهدات بیمه جبران می‌نماید. همچنین در صورتی که طی حادثه راننده مسبب اتفاق در گیر جراحت بدنی شده باشد بیمه حوادث راننده خسارت‌های به وجود آمده را جبران می‌نماید. درصورتی‌که وسیله نقلیه‌ای کلیدی بیمه‌نامه شخص ثالث نباشد و دچار حادثه شود، راننده تا زمانه پرداخت ضرر جانی و مالی اشخاص زیان‌دیده، زندانی می‌شود. منظور از شخص سوم یا ثالث در بیمه فرد ثالث، تمام افرادی میباشند که در حادثه دارای ارتباط اصلی خودرو، ضرروزیان جانی یا این که مالی دیده‌اند و ذیل پوشش بیمه شخص ثالث قرار می‌گیرند.
کاهش جریمه دیرکرد خرید بیمه ارزان به عنوان تخلف نمایندگی بیمه محسوب می‌شود و همین جریمه به هیچ تیتر قابل عفو و بخشش و تخفیف نیست. همچنین مشاوران بیمه تمام در کل مراحل خرید، شما را به جهت انتخاب بهترین بیمه فرد ثالث راهنمایی خواهند کرد. در صورتی که مطابق گزارش کارشناس تصادفات راهنمایی و رانندگی و یا پلیس راه، حادثه به علت تخلف راننده مقصر باشد، بیمه‌گر جایز هست چکیده از زیان را از راننده خلاف کار دریافت کند. همینطور مشاوران تو وبیمه در تمام فرایند خرید، شما را برای تعیین بهترین بیمه شخص ثالث راهنمایی خواهند کرد. یک بیمه نامه 3 ماهه یا این که شش ماه از بیمه نامه اساسی مدت دارای یکسال مناسب خیس می شود. اما خرید کردن بیمه نامه اصلی مدت اعتبار 1سال به جهت مالی مقرون به صرفه خیس است.

  • البته حق بیمه قابل پرداخت می تواند به خاطر مواردی مثل تخفیف و تغییر‌و تحول بعضی موردها بیمه، کمتر یا ارتقا پیدا کند.
  • برای اینکه پرداخت مابه التفاوت ضرر و زیان بر عهده شما نباشد شما می توانید کلیدی پرداخت حق بیمه بیش تر تر پوشش های مالی بیشتری را خریداری نمایید .
  • برای اخذ گواهی بیمه ثالث می بایست مهم گواهی اتومبیل و کارت شناسایی به مجتمع‌های بیمه مراجعه کرد.
  • باید دقت کنید که در صورتی که صرفا گواهینامه یک نفر ثبت شده باشد و تصادف در زمانه استعمال فرد دیگری رخ بدهد، هیچ تفاوتی در پرداخت ضرر و زیان ساخت نمی شود و زیان به صورت تمام پرداخت می‌شود.

در قانون بیمه تازه در صورت تقلب افراد و هرگونه اقدام متقلبانه به جهت اخذ ضرر از شرکت بیمه، به حبس تعزیری سکو شش و جزای نقدی مساوی دو برابر وجوه دریافتی محکوم می‌شوند. در رخ عدم تمدید به موقع بیمه ذکر شده به ازاء هر روز مبلغ مشخصی به عنوان جریمه دیرکرد به بیمه نامه افزوده می شود. جريمه ديركرد بيمه فرد ثالث در حالت عادي قابل رحمت و تخفيف نيست و كاهش جريمه ديركرد بيمه فرد ثالث به عنوان تخلف نمايندگي بيمه محسوب مي‌شود. دیه‌ی فوتِ شخص‌ثالث که در حادثه‌ی رانندگی صورت بدهد ضرروزیان جانی هست و مشمول همین بیمه‌­نامه می‌باشد.

استعلام و خرید بیمه شخص ثالث از تارنما بیمه دات کام

ماده۴۳ـ بيمه مركزي و شركتهاي بيمه موظفند ترتيبي اتخاذ كنند كه حساس به کار گیری از ابزار مناسب، امكان شناسايي وسايل نقليه فاقد بيمه نامه موضوع اين قانون براي پليس راهنمايي و رانندگي و يا پليس خط مش فراهم شود. تبصره۲ـ در مواردي كه رأي صادرشده از دادگاه بدوي، صرفاً کد تخفیف بیمه از جنبه عمومي مورد تجديدنظرخواهي قرارگرفته باشد، زيان ديده يا وراث قانوني و بيمه گر يا صندوق بايد طبق مفاد اين ماده اقدام كنند. ت ـ در صورتي كه پرداخت زیان به منجر بیرون از ظرفيت بودن سرنشينان باطن وسيله نقليه مسبب اتفاق باشد به مسبب رخداد رجوع مي كند.
سازمان ها و صندوق هاي ويژه مذكور حق مراجعه به صندوق و استرداد ضرر پرداخت شده به افراد ثالث را ندارند و مكلفند اطلاعات مربوط را در اختيار صندوق قرار دهند. در هر درحال حاضر در صورتي كه زيان ديده علاوه بر دريافت ضرروزیان از سازمان ها و صندوق هاي ويژه مذكور از صندوق نيز خسارتي دريافت كند، صندوق حق استرداد دارد. در زمان خرید آنلاین بیمه ثالث، به عدد ها و ارقامی که وارد می کنید، دقت کنید. در میان پوشش های بیمه ثالث، شما می توانید سقف پوشش ضرروزیان مالی را ارتقا دهید.
عمومی
تبصره۲ـ در رخ بروز حادثه، بيمه گر مكلف میباشد كليه خسارات واردشده را مطابق اين قانون پرداخت كند و مواد (۱۲) و (۱۳) ضابطه بيمه تصویب شده ۷ /۲ /۱۳۱۶ در اين مورد اعمال نمي شود. تبصره۱ـ در صورتي كه بيمه گذار در خصوص ضرروزیان هاي مالي تقاضاي پوشش بيمه اي بيش از سقف مندرج در اين ماده را داشته باشد بيمه گر مكلف به منعقد قرارداد بيمه تكميلي حیاتی بيمه گذار مي باشد. حق بيمه در اين مورد در چهارچوب ضوابط كلي كه توسط بيمه مركزي اعلام مي شود، بوسیله بيمه گر تعيين مي گردد.

روش‌های ارزیابی تخفیف‌های بیمه فرد ثالث

اگر بیمه نامه شما در شروع سال نو صادر شده باشد، نیازی به گرفتن الحاقیه ندارید. تعرفه آمبولانس، وسایل نقلیه حمل خون و حمل وسایل رادیولوژی و همینطور آتش آدرس نظیر وسایل نقلیه مشابه نظارت می‌شود. برای استعلام اصالت بیمه طومار و چاپ بیمه اساسی به کار گیری از کدیکتا می‌توانید از شیوه پیوند زیر مبادرت نمایید. تخفیفات براساس سنوات عدم ضرر و زیان برای هر سال 5 % و حداکثر تا 70 % نظر می گردد. در این شکل همگی تخفیفات متعلقه، حذف شده و چنانچه زیان بدنی داشته باشد، جریمه نیز اخذ می شود. ی- در صورتی که در حادثه راننده فوت نموده باشد اورجینال یا این که تصویر برابر اصل گزارش معاینه جسد ، جواز دفن ، خلاصه رونوشت وفات وشناسنامه ابطال شده راننده متوفی .

خرید بیمه شخص ثالث از بیمه تایم

اساس انتخاب نرخ بیمه ثالث کشور‌ایران و مقدار پوشش مالی و جانی مبلغ انتخاب شده برای دیه تمام یک انسان در ماه حرام است. بیمه مرکزی بر شالوده همین مبلغ، حداقل و حداکثر حق بیمه‌ را به شرکت‌های بیمه ابلاغ می‌کند. در فرایند بعدی می‌توان با به کار گیری از تخفیف‌ها و تغییر برخی از فاکتورهای مؤثر بر ارزش بیمه، نرخ بیمه ثالث کشور‌ایران را کاهش یا ارتقاء داد. در ضابطه بیمه شخص ثالث، کلمه «اجباری» به صراحت دارندگان وسایل نقلیه موتوری زمینی را مکلف به تهیه همین بیمه‌نامه کرده است.
بیمه‌گذارانی که بیمه‌نامه خودرا در ابتدای سال خورشیدی اخذ نموده اند، نیازی به اخذ الحاقیه پوشش جانی ندارند. در راستا بیمه ثالث اتومبیل به رخ قسطی همینطور می توانید دارای مشاورین ما تماس حاصل فرمایید و یا این که از منوی سمت چپ وارد گفتگوی تلگرامی شوید. حدالقل 50% مبلغ حق بیمه به شکل پرداخت اولیه جهت بیمه ثالث پرداخت می شود و مابقی رقم حق بیمه ثالث خودرو طی حداکثر سه فقره نظارت قابل پرداخت خواهد بود . بیمه ثالث پاسارگاد خسارات سرنشین که اختصاصی افرادی می باشد که در موقع واقعه در خودرو هستند را جبران می نماید. منظور از خسارت بدني، هر جور دیه یا ارش ناشی از صدمه یا شکستگی، نقص عضو، از کار‌افتادگی (جزیی یا این که کلی – موقت یا دائم) یا این که دیه فوت شخص‌ثالث به سبب حوادث مشمول بیمه می‌باشد.
چون نرخ بیمه ثالث، سال به سال تغییر می‌کند ؛ نرخ جریمه دیرکرد آن هم در هر سال مختلف هست و نرخ ثابتی ندارد. نرخ بیمه فرد ثالث سال ۱۴۰۱نسبت به سال گذشته با ارتقا قیمت همپا بوده که همین امر ارتباط مستقیم با ارتقاء مبلغ دیه سال ۱۴۰۱ دارد. حق بیمه فرد ثالث و میزان پوشش‌های آن بر پایه دیه‌ یک انسان در ماه حرام محاسبه می‌شود. بیمه فرد ثالث یکی از از متداول‌ترین گونه های بیمه محسوب می گردد که داشتن آن به جهت صاحبان وسایل نقلیه ناخواسته است. • خسارت مالی وارد شده به اشخاص ثالث در اتفاق که دست کم زیان مالی پرداخت شده در سال 1401 معادل 20 میلیون تومان است. اما مسئله مهمی که سال 98 در آیتم بیمه فرد ثالث رخداد خواهد افتاد همین هست که به گفته مدیر تمام بیمه مرکزی بیمه شخص ثالث از سال آینده به شکل آزمایشی به ماشین به نام راننده صادر می گردد.
اما در شیوه اینترنتی‌‌‌‌‌ می‌توانید اصلی تعدادی کلیک و در عرض چندین دقیقه به استعلام ظریف بیمه شخص ثالث خودروی خویش دست پیدا کنید. واجب به ذکر است که بیمه حوادث راننده صرفا خسارت‌های جانی وارد شده به راننده را جبران می‌نماید و در برابر خسارت‌های مالی هیچگونه پوششی ارائه نمی‌دهد. به همین صورت که مثلاً یک خودرو اهمیت کاربری آژانس به علت آنکه تاکسی ها به طور معمول روزگار زیادی را در خیابان ها سپری می نمایند و به تبع آن اکثر در معرض حوادث می باشد برای بیمه گر ریسک بیشتری دارند.
در صورت دیرکرد در تمدید حق بیمه به رخ روز شمار، جریمه اعمال می شود. ماده۵۲ ـ قوه قضائيه مكلف می باشد تا پايان پانزدهم اسفند هر سال ميزان ريالي ديه موضوع ماده (۵۴۹) قانون مجازات اسلامي تصویب شده ۱/۲/۱۳۹۲ را تعيين و براي اجراء از ابتداي سال آن گاه اعلام كند. بيمه مركزي جمهوري اسلامي ايران موظف هست امكان احراز اصالت بيمه طومار از طريق سامانه هاي الكترونيكي را به رخ برخط براي وزارتخانه هاي روش و شهرسازي و كشور فراهم كند. تبصره ـ نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران موظف است هم زمان حیاتی تعويض پلاك وسيله نقليه، مشخصات مالك جديد را در «سامانه جامع حوادث رانندگي» درج كند. همچنين سازمان تصویب ورقه ها و املاك كشور نيز مكلف می باشد اسناد تنظيم شده در خصوص وسايل نقليه نظیر نقل و انتقال، وكالت و رهن را در سامانه مذكور درج كند.

آیا ممکن میباشد قرارداد بیمه شخص ثالث باطل شود؟

لذا در صورتی که کاربری وسیله نقلیه فردی نباشد بیمه نامه دچار طولانی تر نرخ می باشد. در صورتی که در طول 1 سال سال خسارتی از شرکت بیمه اخذ نکنید، به ازاء هر سال 5 درصدی تخفیف شامل بیمه نامه می شود. در ده سال ­های قبلی افرادی که قصد داشتند بیمه ­ای را خرید کردن کنند اساسی مراجعه به دفاتر بیمه نمایندگی تراز شهر اقدام به خرید کردن بیمه آیتم لحاظ از جمله بیمه شخص ثالث می­کردند. رفته رفته اصلی رویش تکنولوژی و توسعه internet در مرحله کشور، از طرف دیگر نبود وقت و ترافیک سنگین در مرحله شهرها سبب ساز شد که این احساس نیاز به دسته ای جواب دیتا شود به‌این صورت که صنعت بیمه به سمت الکترونیکی شدن قدم برداشت.

چند روز قبل از اتمام اعتبار بیمه طومار باید آن را تمدید کرد؟

بیمه شخص ثالث دارای هدف حمایت از دستمزد اشخاص جراحت چشم در سوانح رانندگی به جهت همه دارندگان وسلیه نقلیه (شامل سواری، مسافری، موتورسیکلت و …) یک ضرورت برشمرده می شود و دامنه مخاطبین وسیعی را در برمی گیرد. از اینرو پیش از استعمال از هر نوع وسیله نقلیه می‌بایست بیمه طومار شخص ثالث و مقدار دارای آن را به جهت پوشش دهی ضرر و زیان های مالی و جانی در برابر حوادث احتمالی پیشرو بررسی نمایید. منظور از شخص ثالث شخص (یا افرادی) می باشد که توسط راننده مقصر مبتلا ضرروزیان بدنی و مالی شده اند.

خرید بیمه فرد ثالث

مأموران هدایت و رانندگی و پلیس رویکرد مکلف هستند که در رخ شناسایی وسایل نقلیه فاقد بیمه ‌نامه نسبت به اعمال جریمه ‌آنها مبادرت کنند. در همین نوشته قصد داریم به کلیه سوالات و نکته ها درباره بیمه شخص ثالث جواب دهیم. ماده۶۳ ـ در صورتي كه مسؤوليت مسبب اتفاق مشمول تعهدات بيمه گر باشد، جز در موردها مصرح در ماده (۱۵) اين قانون، مقررات مربوط به نحوه اجراي محكوميت هاي مالي در خصوص وي قابل اجراء نيست. تبصره ـ در صورتي كه اختلاف از طريق مذكور حل و فصل نشود، مورد قضیه به يك ارزياب زیان (داراي جواز ارزيابي خسارت از بيمه مركزي) به گزینش و هزينه زيان ديده ارجاع مي شود. هريك از طرفين کاسه مدت بيست روز از تاريخ اعلام حیث كتبي ارزياب مي توانند در مرجع صالح، اقامه دعوي كنند.
نداشتن بیمه ‌شخص ثالث برای همین وسایل جرم محسوب می‌شود؛ مطابق ماده ۴۲ ‌قانون بیمه فرد ثالث «حركت وسایل نقلیه موتوری زمینی فارغ از داشتن بیمه‌نامه مسئله همین قانون ممنوع می باشد. كلیه دارندگان وسایل ذکر شده مكلفند سند حاكی از انعقاد قرارداد بیمه را زمان رانندگی همراه داشته باشند و در رخ درخواست مأموران هدایت و رانندگی و یا پلیس راه ارائه كنند. بیمه طومار حوادث راننده به عنوان پوشش تکمیلی همراه بیمه نامه‌های فرد ثالث و مازاد ارائه می گردد و به موجب آن، راننده و آن مدل از سرنشینان وسیله نقلیه بیمه شده که فرد ثالث محسوب نمی‌شوند و در اثر حوادث رانندگی مجروح می‌شوند، می‌توانند از پوشش مذکور استعمال کنند. براساس همین بیمه طومار هزینه‌های پزشکی، غرامت فوت و نقص عضو سرنشینان وسیله نقلیه مشمول بیمه، تا سقف معین شده در بیمه نامه، در اثر حوادث قابل جبران است.
نامه را به کمپانی بیمه ارائه فرمایید تا جرایم بیمه نامه تحلیل شده و اقدامات اضطراری انجام بگیرد. در این رخ فرد باید به همپا داشتن کارت شناسایی و کارت ماشین به نمایندگی و یا کارگزاشتن بیمه ای که همین بیمه نامه را از آنجا خریداری کرده اید مراجعه کرده و مفقودی بیمه نامه را اعلام نمایید. سندها مالکیت خودروی قبلی، مالکیت خودروی نو و مالکیت ‌بیمه‌نامه‌های گذشته بایستی به نام یک فرد باشند.
در بیمه شخص ثالث، فرد اولیه فرد بیمه‌گزار (کسی که برای وسیله نقلیه‌ای بیمه فرد ثالث خریداری می‌کند)، فرد ثانی، بیمه‌گر یا شرکت بیمه و شخص ثالث فرد یا این که کسانی میباشند در حادثه رانندگی ضرر دیده‌اند به جز راننده مقصر. شرکت های بیمه بنابر قانون فوق بها اتومبیل های گرانقیمت را معادل همان 50 % دیه یک مرد مسلمان در ماههای حرام انتخاب می کنند. و همین بدان معنا هست که بیمه ثالث مقصر جهت جبران خسارت های وارده حداکثر پولی که به صاحب و مالک خودرو گرانقیمت پرداخت می نماید تا سقف 140 میلیون تومان می باشد. قانون راننده محور شدن بیمه شخص ثالث چند سالی است که در دست تحلیل می باشد و امسال به طور جدی به سطح اجرایی رسید. تبصره۱ـ بيمه مركزي مکلف می باشد دارای همكاري نيروي انتظامي جمهوري اسلامي ايران ترتيبي اتخاذ كند كه حداكثر تا پايان برنامه پنجساله ششم توسعه، امكان صادر شدن بيمه نامه شخص ثالث براساس ويژگي هاي «راننده» فراهم شود. تا آن زمان، سابقه رانندگي و بيمه اي شخصي كه پلاك وسيله نقليه به نام اوست و ضرر و زیان هاي پرداختي بابت حوادث منتسب به وي ملاك عمل است. تبصره ـ تعهد ريالي بيمه گر در قبال زيان ديدگان بیرون از وسيله نقليه مسبب رخداد روستا برابر سقف تعهدات بدني بيمه نامه حساس رعايت تبصره ماده (۹) و ماده (۱۳) اين قانون مي باشد. شما می توانید اصلی وارد کردن دیتاها بیمه ثالث قبلی خود، و مشخصات خودرو ارزش بیمه شخص ثالث نو را استعلام بگیرید. جواب همین سوال منفی است؛ شرکت بیمه تا میزان سقف تعهدات بیمه نامه ملزم به پرداخت خسارت میباشد (دیه یک مرد مسلمان) به جز در مواردی که بیمه گر به جهت دیه و نقص کاربر تعهدات بیشتری خریداری کرده باشد که اکثرا به این صورت نیست. همانطور که در بالا گفتیم هیچ گونه بخششی در جریمه های بیمه ثالث وجود ندارد، مگر در یک مورد آن هم ، بخشش جریمه دیرکرد بیمه فرد ثالث به جهت معتبر بیمه طومار خودروهایی که در پارکینگ نیروی انتظامی متوقف شده هست نه در پارکینگ راهنمایی و رانندگی و به علت تخلف در رانندگی.
اگر وسیله نقلیه سرقتی باشد اهمیت مدرک صادره بوسیله نیروی انتظامی قابلیت ابطال دارد. درصورتیکه وسیله نقلیه اسقاط شده باشد و به عبارتی فرسوده و از مقام بیرون باشد. مهم آرزوی تندستی به جهت همه هموطنان عزیز، در هنگام تصادف دارای کلیک بر روی دکمه تصادف کردم به راحتی می توانید تصادف خویش را به صورت آنلاین اعلام و ضمن ارسال مستندات پرونده به نقل از ضرر و زیان خود را تشکیل فرمائید. هم زمان اتومبیلهای مؤثر در حادثه، در مرکز ها ارائه‌دهنده‌ی خدماتِ زیان حاضر شوند. همین شرایط به مقررات و دستورالعمل‌های کلی و عمومی که دستمزد و وظایفِ طرفین قرارداد را معلوم می کند پرداخته است. در صورتی‌ که راننده­‌ی مسبب، وسیله‌­ی نقلیه را سرقت کرده یا این که از مسروقه بودن آن باخبر باشد.
شما می توانید اهمیت مراجعه به وب وبسایت بیمه تایم و استعلام بیمه فرد ثالث از وب تارنما قیمت به روز شده شرکت های مختلف بیمه را کلیدی نیز مقایسه نمایید. بیمه ثالث بیمه طومار ای هست ناخواسته که در صورت تردد وسیله نقلیه بدون شک بایستی بیمه طومار ثالث داشته باشد، و در صورت نداشتن بیمه ثالث و درصورت مشاهده پلیس تخلف بوده و جریمه به همراه خواهد داشت. تا پاییز سال ۹۶ اساسی یک ضرر و زیان جانی و یا این که مالی که حادثه می زمین‌خورد و حتی یک کوپن از بیمه نامه کنده می شد، همگی تخفیفات یک سری ساله بیمه نامه از در بین می رفت ولی با تصویب ضابطه نو دیگر همین تخفیفات یکجا از در بین نمی روند و فقط د رهر حادثه به رخ پله پله کاهش می یابد. % کاهش تخفیفات بر شالوده جور ضرر جانی و مالی واقعه افتاده متعدد خواهد بود. غالبا همگی بیمه نامه های ثالثیکسالهمی باشند چرا که خرید بیمه ثالث یک ساله از حیث اقتصادی هم بسیار به صرفه است. همین نکته را بدانید که ارزش بیمه نامه شش ماهه از نصف بها بیمه طومار یکساله بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید