هر آنچه باید در باره خرید کولرگازی بدانید

خرید کولر‌گازی، این وسیله پرکاربرد و مورد نیاز به جهت هر منزل میباشددارای اعتنا به تمامی گیری شدن کولر‌گازی همچنان جمع ی زیادی قصد خرید کردن کولرهای گازی را دارا هستند ولی با وجود تنوع دسته ها و برندهای گوناگونی که وارد بازار شده میباشد .اگر اطلاعات کافی در این راستا را نداشته باشند ممکن هست در هنگام خرید کولر‌گازی دچار سردرگمی شوند .پس لازم می باشد قبل از این که وارد بازار شوید اطلاعاتی

در آیتم خرید کولر‌ گازی کسب کنید تا بتوانید یک خرید کردن به صرفه و عالی داشته باشید. کولر گازی گونه های متفاوتی داراست و به جهت خرید کردن آن می بایست به نکات مختلفی ازجمله بودجه، کیفیت دستگاه، متراژ فضا و رنگ توجه کردبه جهت خرید کردن آنلاین ‌آنها می ‌توان از شیوه فروشگاه اینترنتی تاسیسات دات کام مبادرت کرداین فروشگاه مثل یک بازار یا مغازه لوازم خانگی همه مدل‌ های کولر گازی و اسپیلت موجود در بازار را مهیا کرده است.

کولر گازی چیست ؟

به طور کلی کولر گازی وظیفه جذب هوای گرم داخل و ایجاد هوای خنک و مطبوع از روش فرایند تبخیر مایع مبرد به گاز در اواپراتور کولر را دارا می باشد. کولر گازی از یک بخارکننده جهت جذب گرمای هوا (اواپراتور)، یک کمپرسور جهت متراکم نمودن گاز مبرد، یک کندانسور بیرونی جهت خنک کردن مبرد، شیر انبساط تشکیل گردیده است. کولر های گازی را می توان به دو جور کولرهای دو تکه یا به عبارتی اسپلیت ها و کولر گازی یک تکه (پنجره ای یا این که پرتابل) تقسیم بندی نمود .کولر گازی دو تکه یا به عبارتی اسپلیت ها از دو پنل داخلی و پنل خارجی (کندانسور) تشکیل گردیده هست . بخش داخلی را، یونیت داخلی یا پنل داخلی (اواپراتور) و همچنین بخش خارجی را، یونیت خارجی یا پنل بیرونی (كندانسور) می نامند. کمپرسور در واقع موتور یا قلب کولرهای گازی و اسپلیت ها می باشد که بدلیل قرار گرفتن آن در بخش خارجی دستگاه صدای حاصل از فعالیت کرد دستگاه به باطن ساختمان منتقل نمی شود، لذا احساس راحتی و متانت صوتی بیشتری حاصل می گردد. کمپرسورها یا این که موتور کولرگازی را می قدرت در سه نوع کمپرسور پیستونی حاره ای، کمپرسور اسکرال و کمپرسور روتاری تقسیم بندی نمود . اسپلیت ها را نیز می اقتدار در گونه های مختلفی از پاراگراف اسپلیت های دیواری، ایستاده، سقفی، کاستی و … تقسیم بندی نمود .ز حیث مصرف انرژی اسپلیت ها را می توان در مدل قلیل مصرف دارای مرحله انرژی A که مجهز به اینورتر می باشند و نوع دیگر یا معمولی اصلی مرحله انرژیB تقسیم بندی نمود.

کولر گازی به چه صورت هوای خنک ایجاد می کند ؟

در نخست مبرد وارد کمپرسور می شود و به وسیله کمپرسور فشار و دمای آن بالا می رودآن‌گاه مبردی که به حالت گاز داغ فشار بالا درآمده وارد کندانسور می شود. کندانسور کلیدی انتقال حرارت از مبرد به محیط ، مبرد را از شرایط گاز پرفشار به شرایط مایع پرفشار تبدیل می کند. پس از آن مایع مبرد وارد شیر انبساط و یا این که لوله های مویین شده و فشار خویش را از دست می دهد. در مرحله آخر مایع اهمیت فشار ذیل وارد اواپراتور می شود. اواپراتور همان مبدلی هست که با هوای محیط در تماس است. مبرد باطن اواپراتور اساسی گرفتن گرمای محفظه و تبخیر مجدد باعث خنک سازی هوا می شود. مبرد که به صورت گاز درآمده مجدد به کمپرسور بر می گردد تا این سیکل تکرار شود

تعیین و خرید کولر گازی بر حسب متراژ

·         کولر گازی مناسب محیط به مساحت 36 متر:  6000 تا 10000 BTU

·         کولر گازی مناسب محیط به مساحت 70 متر: 10000 تا 16000 BTU

·         کولر گازی مناسب محیط به مساحت 75 متر تا 185 متر : 16000 BTU تا 28000 BTU

شما می توانید برای تحلیل ظرفیت کولر گازی و اسپلیت گزینه نیاز جهت کارگزاری در طبقات وسط ساختمان به ازای هر متر مربع از متراژ ساختمان حدود 400 تا 600 (BTU) و در طبقاتی که بالای آن ها پشت بام میباشد بدلیل تابش خورشید بر سقف و گرم شدن دیوار و سقف ،به ازاء هر مترمربع زیربنا در بین 600 تا 800 (BTU) درنظر بگیرید. ( به‌ طور مثال به جهت یک اتاق 12 متری اسپلیت 9000 و به جهت تالار 40 متری اسپلیت 24000 می تواند مناسب باشد).

شما می توانید به جهت تحلیل گنجایش کولر گازی و اسپلیت مورد نیاز جهت نصب در طبقات وسط ساختمان به ازای هر متر مربع از متراژ ساختمان حدود 400 تا 600 (BTU) و در طبقاتی که بالای آن ها پشت بام است بدلیل تابش خورشید بر سقف و گرم شدن دیوار و سقف ،به ازاء هر مترمربع زیربنا بین 600 تا 800 (BTU) درنظر بگیرید. ( به‌ طور مثال به جهت یک اتاق 12 متری اسپلیت 9000 و به جهت سالن 40 متری اسپلیت 24000 می تواند مطلوب باشد

انواع کولرگازی ها و داکت اسپلیت ها:

اسپیلیت دیواری

همگانی ترین گونه کولرهای گازی که به وفور ایجاد و آیتم به کارگیری قرار می گیرند، این کولرها می باشند. یونیت داخلی یا پنل بر روی دیوار در محفظه کارگزاری می شود. به این برهان این پنل ها را دیواری می نامنداین کولر ها در محفظه های مسکونی، دکان ها، گوشه و کنار های اداری، تجاری و اکثری مورد ها دیگر گزینه استعمال قرار می گیرد.

کولر گازی ایستاده:

یونیت داخلی این کولرها بصورت یک دستگاه ایستاده در گوشه و کنار قرار می گیردروند کارایی هیچ تفاوتی کلیدی کولرهای اسپیلیت دیواری نداردتنها تفاوت در ظرفیت های فراتر همین گونه کولرها و شکل و شمایل آنها استاین کولرها عمده در پروژه هایی با کاربری تجاری، هایپرمارکت ها، مساجد و غیره آیتم به کارگیری قرار می گیرند.

کولر گازی مولتی اسپیلیت:

 به عبارتی کولر اسپیلیت دیواری با همین تفاوت که یک یونیت خارجی و یک‌سری یونیت داخلی دارد. امروزه سیستم های پیشرفته تری زیر عنوان VRF یا VRV جایگزین همین سیتسم ها شده اند.