تخت بیمارستانی برقی و مکانیکی چه مزایایی دارند؟

تخت بیمارستانی تختی است که برای استراحت و مراقبت از بیماران طراحی و ساخته می ‌شود، این تخت ‌ها دار

توسط BASHARIATEMROOZ در 17 مرداد 1401

تخت بیمارستانی تختی است که برای استراحت و مراقبت از بیماران طراحی و ساخته می ‌شود، این تخت ‌ها دارای ویژگی‌ هایی هستند که راحتی را برای بیمار و افرادی که از او مراقبت می ‌کنند تضمین می‌ کند.

از آنجایی که از تخت بیمارستانی برای بستری و استراحت بیمار استفاده می ‌شود، باید به نوعی ساخته شود که از اختلال در روند خواب جلوگیری کند وشرایط مناسبی را برای حرکت، غذا خوردن و ایمنی بیمار فراهم کند، امکان نصب تجهیزات و موارد لازم برای درمان بیماری، بر روی تخت بیمارستانی وجود دارد.

تخت برقی ۴ شکن برند لینت دانمارک

چه افرادی باید از تخت بیمارستانی استفاده کنند؟

همانطور که از نام آن پیداست، از تخت بیمارستانی برای مراقبت از بیماران، سالمندان و کسانی که به هر دلیلی تعادل و تحرک ندارند استفاده می‌ شود.

انواع تخت ‌های بیمارستانی کدامند؟

تخت‌ های بیمارستانی به طور کلی به دو دسته اصلی تخت‌ های برقی و تخت ‌های مکانیکی تقسیم می ‌شوند.

تخت بیمارستانی برقی

تمامی فعالیت ‌ها، امکانات و تنظیمات این تخت توسط ریموت کنترل و به صورت خودکار انجام می‌ شود، امکان تغییر زاویه در بخش پاها و سر در این تخت برقی وجود دارد و توسط ریموتی که باتری دارد یا با یرق کار می‌ کند کنترل می ‌شود.

تخت بیمارستانی برقی سه شکن با قابلیت صندلی شدن

تخت بیمارستان مکانیکی

تخت مکانیکی یکی از ساده‌ ترین انواع تخت ‌های بیمارستانی است، تمامی امکانات این تخت توسط نیروی دست و اهرم انجام می‌ شود، تغییر زاویه سر و پاها در این تخت توسط اهرمی که در آن تعبیه شده است انجام می ‌شود.

برخی از کاربرد های تخت بیمارستانی به شرح زیر است:

1. تخت بیمارستانی این امکان را به ما می ‌دهد که زیر سر بیمار یا بالاتنه بیمار را حرکت دهیم و این امکان غذا خوردن بیمار و انتقال بیمار از روی تخت به ویلچر یا برعکس را برای پرستاران و مراقبان بیمار راحت ‌تر می ‌کند.

2. با تنظیم شیب زیر سر بیمار همراه با قسمت پایین پای بیمار، گردش خون بیمار را تسهیل پیدا کرده و دیگر احساس بی حسی در بدن خود نمی ‌کند، همچنین با گردش خون زخم بستر در نواحی بدن ایجاد نمی ‌شود.

 تخت بیمارستانی خانگی برقی سه شکن با تنظیم ارتفاع تخت بیمارستانی خانگی برقی سه شکن با تنظیم ارتفاع تخت بیمارستانی خانگی برقی سه شکن با قابلیت تنظیم ارتفاع

3. تنظیم شیب تخت از افتادن بیمار به زمین جلوگیری می ‌کند.

4. تخت دارای حفاظ‌ های محکمی است که از پرت شدن بیمار بر روی زمین جلوگیری می‌ کند.

5. امکان استفاده از رویه ‌های مختلف در تخت‌ های بیمارستانی وجود دارد، این روش به ما این امکان را می ‌دهد که اختیار بیشتری برای شستشو و ضد عفونی کردن رویه ‌های تخت داشته باشیم.

6. تخت ‌های بیمارستانی دارای چرخ‌ های بسیار محکمی هستند که برای جابجایی بیمار از سمتی به سمت دیگر و از اتاقی و به اتاق ‌های دیگر بسیار کاربردی و مفید هستند.

7. تخت‌ های بیمارستانی امکان بالارفتن و تنظیم زاویه داشته و از این طریق برای جابه جایی به مراقبان و پرستاران کمک می ‌کنند.

تخت بیمارستانی خانگی سه شکن برقی با تنظیم ارتفاع مدل 150

تخت بیمارستانی و مکانیکی چه مزایایی دارند؟

1.    یکی از مواردی که تخت بیمارستان را از سایر تخت ‌ها متمایز می‌ کند، قابلیت تغییر زاویه‌ های تخت‌ های بیمارستانی است، این قابلیت به شکن معروف است، امکان تغییر زاویه در تخت‌ های بیمارستانی در جهات موقعیت ‌های مختلف وجود دارد تا موقعیت راحتی برای استراحت افراد بیمار فراهم شود.

تخت ‌های بیمارستانی در سه نوع سه شکن (باله تنه، ران و ساق پا)، دو شکن (باله تنه و ساق پا) و تک شکن (بالا تنه) ارائه می‌ شوند که هر کدام با توجه به نیاز بیمار انتخاب می ‌شوند، علاوه بر این، برخی از تخت‌ های بیمارستانی قابلیت تنظیم ارتفاع دارند.

2. از دیگر مواردی که ممکن است در رابطه با تخت بیمار ذکر شود داشتن جانبی می ‌باشد که این نرده نقش محافظ داشته و از افتادن بیماران جلوگیری میکند.

3. چرخ ‌های ترمز دار در تخت ‌ها باعث حرکت آسان و ایمنی تخت ‌ها می شود.

4. تخت ‌های بیمارستانی تخت ‌های باکیفیتی هستند که استحکام و مقاومت بالایی دارند.

5. تخت‌ های بیمارستانی قابل شستشو بوده و هیچ گونه محدودیتی در فرآیند شستشو و ضدعفونی تخت‌ های بیمارستانی وجود ندارد.

انتخاب تعداد شکن مناسب برای تخت‌های بیمارستانی

خرید تخت تک شکن

تخت تک شکن برای بیمارانی استفاده می ‌شود که نیاز به استراحت موقت دارند و می ‌تواند نیاز های روزانه خود را برطرف کنند.

خرید تخت دو شکن

برای افرادی که تحرک محدودی دارند از تخت ‌های دو شکن استفاده می‌ شود تا با تغییر موقعیت و زاویه تخت از تورم پاها جلوگیری شود.

تخت بیمارستانی مکانیکی سه شکن با تنظیم ارتفاع

خرید تخت سه شکن

تخت سه شکن برای افرادی استفاده می‌ شود که تحت عمل جراحی استخوان یا سایر عمل‌ ها قرار گرفته ‌اند و نیاز به استراحت طولانی مدت دارند.

خرید تخت بیمارستانی برای منزل

نکاتی که در ادامه ارائه می ‌دهیم به شما برای خرید تخت بیمارستانی با کیفیت در منزل کمک می ‌کند.

·       اولین چیزی که باید به آن توجه کنید استاندارد تخت بیمارستانی است، خرید تخت بیمارستانی باید از یک شرکت مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان، توانبخشی و آموزش پزشکی انجام شود، تخت بیمارستانی باید قابلیت تحمل وزن افراد بیمار را داشته باشد، علاوه بر کیفیت بالا ایمنی بیمار را تضمین کند.

·       انتخاب تعداد شکن‌ ها کاملاً به وضعیت بیمار و نیاز به استراحت و دوره‌ های بهبودی بستگی دارد، برای بیمارانی که نیاز به استراحت طولانی دارند، خرید تخت سه شکن توصیه می ‌شود.

·       تخت ‌های بیمارستانی برقی و مکانیکی فرآیند یکسانی دارند، اما در تخت برقی، نیروی فشار لازم از طریق ریموت کنترل و برق انجام شده و در تخت مکانیکی از اهرم دستی و نیروی انسانی استفاده می ‌شود، بنابراین انتخاب تخت بیمارستانی برقی یا دستی به شرایط بیمار، مدت زمان درمان و میزان تحرک بیمار بستگی دارد.

·       قابلیت تنظیم ارتفاع در تخت بیمارستانی به پایین آمدن و جابه جایی راحت ‌تر بیمار کمک می‌کند.

خرید تخت بیمارستانی از فروشگاه تجهیز سلامت

فروشگاه تجهیزات پزشکی تجهیز سلامت فروشگاهی معتبر است  که به فروش انواع تجهیز پزشکی از جمله تخت مکانیکی و برقی می ‌پردازد، امکان ارسال تجهیزات پزشکی از این فروشگاه به سر تا سر ایران وجود دارد، برای اطلاع از موجودی تخت ‌ها و قیمت تخت ها با شماره 09126219012 تماس حاصل فرمایید.

منبع : https://tajhizsalamat.com/product-category/hospital-bed

 

آخرین مطالب