آیا PBN به SEO کمک می کند؟

آیا PBN به SEO کمک می کند؟
استفاده از شبکه خصوصی بسیار دشوار و پیچیده است. درست است که ایجاد لینک و بک لینک برای رتبه بندی شما در صفحه نتایج Google بسیار مهم است ، اما می تواند یک مشکل باشد زیرا بسیاری از افراد برای ساختن PBN حرفه ای وقت ، پول و تخصص ندارند. بسیاری هنوز از PBN استفاده می کنند و معتقدند که مخالفان سیستم بسیار شلوغ هستند. اما واقعیت این است که فقط گرفتن تعداد زیادی لینک دهنده مهم نیست و یک شبکه ارتباطی خصوصی می تواند مانند یک شمشیر دو لبه عمل کند. بنابراین برای سئو مضر است تا مفید باشد.

چگونه گوگل PBN را شناسایی می کند؟
برخی فکر می کنند با عصبانیت گوگل می توانند از بین بروند ، اما نگاه مشتاق الگوریتم ها و روبات های موتور جستجو در همه جا وجود دارد. به همین دلیل PBN را تشخیص می دهد و به شما جریمه زیادی می کند. Google روشهای ساخت پیوند را از شبکه های خصوصی کشف کرده و آنها را مجازات می کند:

نام دامنه: به طور طبیعی ، مالکیت دامنه از اهمیت بالایی برخوردار است و وقتی فهمید که تمام سایتهای یک شبکه به نام یک شخص یا شرکت نامگذاری شده اند ، طبیعتاً از داستان مطلع هستند.
میزبان و سرور: مانند نام دامنه ، اگر میزبان و سرویس میزبانی شده توسط سایتهای موجود در شبکه ایجاد لینک خصوصی یکسان باشند ، گوگل به راحتی IP خود را تشخیص می دهد.
تفاوت بین محتوای جدید و ماهیت دامنه قبلی: همانطور که گفتیم ، می توانید دامنه های منتشر شده را به صورت روزانه خریداری کنید. اما اگر در محتوای و ساختار آنها تفاوت بزرگی ایجاد کنید ، Google می داند.
تغییر یا شبیه سازی اطلاعات دسترسی و هویت سازمانی: اگر در نظر دارید پیوند دادن به همه سایت های خود در یک شبکه خصوصی را همان دسترسی و شناسایی اطلاعات سازمانی کنید ، یا اگر به طور ناگهانی همه چیز را تغییر دهید ، Google از این امر کاملاً آگاه است و اشتباه بزرگ. داده ها شما را مجازات می کنند.
محتوای تکراری و قدیمی: اگر محتوای سایتهای مختلف شما کپی یا کپی شده باشد یا سایت خود را به صورت دوره ای به روز نکنید ، Google متوجه خواهد شد و بر همین اساس واکنش نشان می دهد.
ایجاد لینک یک اصل نیست: جالب است بدانید که تمام سایت های شبکه خصوصی به اندازه سایت اصلی شما مستقل هستند. بنابراین اگر همه سایت ها فقط به پیوند به یکدیگر و تقویت یکدیگر بپردازند ، گوگل می داند که شما به سایتهای خارج از شبکه پیوند ندارید. در نتیجه این پیوند غیر طبیعی تلقی می شود.
عدم دریافت بک لینک: اگر عکس قبلی به پیوندی از شبکه های آفلاین به سایت های PBN شما ارسال نشده یا هیچ سیگنالی از رسانه های اجتماعی ارسال نشده باشد ، Google به شبکه شما مشکوک می شود.
چرا باید از PBN بترسیم؟
البته با توجه به آنچه گفته ایم استفاده از PBN نیز ترسناک است. از یک طرف ، ما به زمان ، پول ، تیم تخصصی ، انرژی و منابع زیادی نیاز داریم تا بتوانیم یک شبکه قوی و درست درست کنیم ، از طرف دیگر گوگل به همه چیز توجه دارد. بنابراین به نظر نمی رسد که استفاده از یک شبکه خصوصی برای ایجاد پیوند خصوصی در معرض خطر باشد.

نتیجه

ایجاد لینک و ایجاد بک لینک از مهمترین عوامل در بهبود رتبه بندی در نتایج گوگل و موتورهای جستجو است. اما ایجاد هرگونه بک لینک لزوماً درست نیست و حتی ممکن است آتش سوزی کند. استفاده از لینک سازی خصوصی یا شبکه های PBN بسیار متداول شده است ، اما نه تنها به منابع زیادی نیاز دارد ، بلکه گوگل نیز این روش را به عنوان کلاه غیر طبیعی و سیاه تشخیص می دهد. به جهت اطلاعات بیشتر میتوانید به این سایت مراجعه فرمایید.