آزمون آنلاین روشی فوق العاده برای امتحان

تا حالا شده از سامانه ای  برای آزمون آنلاین استفاده کنید که همه امکانات مورد نیازتان را در اختیار شما قرار داده باشد؟ یکی از خواسته‌های هر موسسه و هر شخص طراح آزمونی از این ابزارهای آنلاین آنست که با آن  بتوانند آزمونی طراحی کنند که تمام شرایط دلخواه خود را داشته باشد. بعید می دانیم تا به الان با این سامانه  و ابزارها برخورد کرده باشید مگر اینکه از سامانه آزمون آنلاین پرسال در حال استفاده باشید.

 از گذشته های دور تمام نگرانی دبیران و مسئولین بابت این بود که بتوانند امتحانی عاری از تقلب داشته و بتوانند در نهایت سلامت و اطمینان آزمون خود را برگزار کنند، اما همان‌ طور که می‌دانید این کار را نمی توان به طور کامل گفت که اجرا شده باشد. از این رو دبیران دست به ابتکار زده و از خود راه هایی را ابداع میکردند، مثلا 4 نوع تیپ سوال متفاوت طراحی کرده و آن را در بین پاسخ دهندگان منتشر می‌کردند، که البته این کار نیز هم حوصله فراوانی در زمان طراحی می خواهد و هم وقت زیادی در هنگام تصحیح.  اما از زمانی که آزمون آنلاین روی کار آمده می توان گفت  این قابلیت هم می تواند نه تنها در فاز  امتحان کتبی حتی به صورت کاملتر و با درهم ریختگی بیشتر اجرا شود.

در سامانه ساخت آزمون آنلاین پرسال، امکانات و ابزارهای زیادی در حوزه جلوگیری از تقلب در امتحان فراهم شده که در زیر به اختصار آنها را معرفی می کنیم:

ابزارهای موجود در آزمون آنلاین پرسال:

درسامانه آزمون آنلاین پرسال امکاناتی که در اختیار دارید تا از بروز تقلب در امتحان جلوگیری کنید عبارتند از:

 1. امکان غیرفعال سازی مشاهده کارنامه کلید سوالات آزمون

 2.  نمایش تصادفی سوالات آزمون به پاسخ دهنده

 3.  نمایش تصادفی گزینه‌های سوالات تستی در امتحان

 4.  ثبت ورود و خروج پاسخ دهنده به محیط آزمون

 5.  امکان اختصاص زمان به هر سوال به صورت تکی

 6.  قابلیت حذف دکمه برگشت به سوال قبلی

 7.  امکان اختصاص آزمون به دانش آموز یا گروهی از دانش آموزان

 8.  قابلیت مشاهده افراد پاسخ دهنده

 9.  امکان ذخیره سازی پاسخ ها به صورت خودکار

 10.  قابلیت ثبت تاریخ و زمان فعالسازی و پایان یافتن آزمون

 با این ابزارها و امکاناتی که در اختیار شما قرار گرفته  می توانید به راحتی در طول فرآیند آزمون پاسخ دهندگان را رصد کرده و آنها را کنترل کنید.

 اما این سامانه برای طراحی آزمون نیز به شما امکانات ویژه ای را اعطا می کند که در زیر آنها را بررسی می کنیم

 1. قابلیت استفاده از آزمون های موجود در بانک سوالات سامانه

 2.  قابلیت به کار بردن انواع سوالات دلخواه در آزمون مانند: تستی، تشریحی، چند انتخابی، دریافت صوت ،دریافت فایل و غیره

 3.  امکان ثبت بارم برای سوالات

 4.  امکان مشخص کردن پاسخ صحیح سوالات تستی و کوتاه پاسخ عددی برای تصحیح خودکار آزمون توسط سیستم

 5.  قابلیت تصحیح سوالات و ثبت نمره  با قابلیت اعمال در کارنامه دانش آموز

 6.  امکان بارگزاری سوالات آزمون در سامانه تحت قالب فایل اکسل

 7.  خروجی گرفتن از سوالات آزمون برای چاپ و یا خروجی نسخه پرسالی که میتوانید آن را به همکار خود داده تا وی نیز از آزمون شما استفاده کند.

 8.  امکان تعریف مصحح برای تصحیح آزمون و کمک به طراح

 9.  توانایی مخفی کردن نام پاسخ دهنده برای مصحح

 10.  تنظیمات ظاهری آزمون را می توانید مطابق با میل و خواسته خود تنظیم نمایید تا به راحتی شرایط  آزمون را متناسب با خود کنید.

 11. در صورت تمایل میتوانید دریافت لوکیشن پاسخ دهنده را فعال کرده تا قبل از شروع آزمون موقعیت جغرافیایی وی در سامانه ذخیره گردد و روی نقشه نمایش داده شود.

 12.  همچنین امکان محدود سازی موقعیت جغرافیایی برگزاری آزمون را  نیز شما دارید. در این حالت افراد فقط در محیط جغرافیایی که شما تعریف کرده باشید  می توانند به آزمون وارد شوند و در غیر اینصورت سیستم اجازه ورود به صفحه امتحان را نخواهد داد. 

 همانطور که می بینید شما می توانید در سامانه ساخت آزمون آنلاین پرسال، ابزارها و قابلیت های زیادی را در اختیار داشته باشید که در فرایند طراحی، برگزاری و همچنین تحلیل آزمون ها کمک بسیار زیادی به شما می کند.

 با توجه به نبود این ابزارها در دیگر سامانه ها می‌توان گفت پرسال پیشتاز در عرصه آزمون های آنلاین در سطح کشور می باشد.

برای آشنایی بیشتر با این سامانه می توانید به سایت پرسال به نشانی ما مراجعه کرده و از نزدیک و به صورت شخصی ابزارها و امکانات آن را تست و بازبینی کنید.  اگر می خواهید این سامانه را تست کنید، هیچ نگران نباشید به محض این که شما در سامانه ثبت نام کنید به شما یک آزمون به همراه ده پاسخ دهنده به صورت رایگان داده می شود تا هر چیزی که تمایل دارید در آزمون به کار ببرید.

کافیست یکبار ما را امتحان کنید.

 

منبع